Disney wyrzucony z generatora memów? Microsoft nie chce memów z obnażających stereotypy o mniejszościach. Chodzi o te ośmieszające poprawność polityczną.

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/X

Ostatnio w Internecie panuje trend związany ze sztuczną inteligencją. Wygenerowało dziesiątki plakatów filmowych w stylu filmu animowanego Disney Pixar. Wydawało się to nieszkodliwe z kilkoma zabawnymi plakatami.

  • W ostatnim czasie internauci wygenerowali za pomocą sztucznej inteligencji dziesiątki obrazów w stylu Disney Pixar.
  • Władzom Microsoftu nie spodobał się jednak ich prześmiewczy wobec poprawności politycznej styl.
  • Z tego powodu, korporacja usunęła odpowiednie słowa klucze do generowania takich obrazów.
  • Zobacz także: Koszty życia wciąż rosną. Raport o biedzie 2023 Szlachetnej Paczki

Microsoft blokuje możliwość kreowania memów ośmieszających polityczną poprawność. Trend kreowania fejkowych plakatów został stworzony przy użyciu nowego rozwiązania AI firmy Microsoft. Zasadniczo każdy może stworzyć własny plakat filmowy w stylu Disney Pixar. Disney nie był jednak zbytnio zadowolony z tego trendu. Uznano to nie tylko za szkodliwe dla marki, ale być może nawet za naruszenie praw autorskich.

Władze Disneya odbyły rozmowę z Microsoftem. Od teraz, w przypadku próby utworzenia obrazu przy użyciu słowa "Disney" użytkownicy zobaczą komunikat "wyszukiwane hasła używane do kierowania sztuczną inteligencją są sprzeczne z naszymi zasadami".

Czytaj więcej: Disney. Herkulesa zagra czarnoskóry Michael B. Jordan? "On nie jest Grekiem!"

Microsoft skomentował zamieszanie z generatorem obrazów

Reprodukcja logo Disneya stanowi wyraźne naruszenie znaku towarowego. Przypuszczam, że właśnie dlatego sztuczna inteligencja odrzuca logo. Z punktu widzenia PR jest to słuszna linia, jeśli Disney chce wybierać dla zabawy coś, co ostatecznie podnosi jego prestiż w porównaniu z czymś, co w rzeczywistości jest antykonkurencyjne - podkreślił Andrew White prawnik z kancelarii Mayhys & Squire.

Krótko po tym, jak rozeszła się wiadomość o wyrzuceniu "Disneya" z generatora obrazów, Microsoft, nie komentując bezpośrednio tej sprawy, wydał wyłącznie oświadczenie.

Obecnie występuje pewien poziom zmienności AI, który może od czasu do czasu dawać różne wyniki, w miarę ciągłego udoskonalania naszych systemów bezpieczeństwa. Ponadto artyści, gwiazdy i organizacje mogą poprosić o ograniczenie tworzenia obrazów powiązanych z ich nazwiskami i markami - czytamy w oświadczeniu Microsoftu. 

Disney oczywiście nie udzielił żadnych publicznych komentarzy na temat tej sytuacji.

 

Źródło: magnapolonia.org

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo