Portal "Nowy Ład" padł ofiarą oszustów? Internauci wskazali na narastający problem. "Meta od jakiegoś czasu nie akceptuje reklam naszych wydarzeń na Facebooku"

0
1
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Portal "Nowy Ład" za pośrednictwem Twittera/X poinformował, że od pewnego czasu, Facebook nie akceptuje im reklam związanych z organizowanymi wydarzeniami. Otrzymali oni niepokojącą wiadomość na skrzynkę mailową. Za sprawą czujności internautów sprawa szybko została rozwiązana.

Portal "Nowy Ład" za pośrednictwem Twittera/X poinformował, że od pewnego czasu, Facebook nie akceptuje im reklam związanych z organizowanymi wydarzeniami. Natomiast w czwartek otrzymali informację, że konto reklamowe miało zostać usunięte z powodu nieodpowiedniej zawartości.

Meta od jakiegoś czasu nie akceptuje reklam naszych wydarzeń na Facebooku, dziś poinformowano nas, że nasze konto reklamowe zostało usunięte ponieważ "zawartość Twoich reklam została uznana za nieodpowiednią" - informował portal "Nowy Ład".

Postanowili więc zapytać się serwisu społecznościowego, jakie nieodpowiednie treści miały być zamieszczane w reklamach, lecz nie doczekali się odpowiedzi. Podkreśli oni w swoim wpisie na Twitterze/X, że mogli paść ofiarą cenzury ze strony właściciela, czyli korporacji Meta.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się co "nieodpowiedniego" zawierały promowane przez nas treści. Giganci cyfrowi ignorują polskie prawo arbitralnie usuwając z przestrzeni cyfrowej głosy, wydarzenia i środowiska, które nie pasują do ich ideologicznego klucza. Mamy do czynienia z ideologiczną cenzurą i rosnącym zagrożeniem dla wolności debaty publicznej - czytamy dalej.

.@Meta od jakiegoś czasu nie akceptuje reklam naszych wydarzeń na Facebooku, dziś poinformowano nas, że nasze konto reklamowe zostało usunięte ponieważ "zawartość Twoich reklam została uznana za nieodpowiednią".

Jakie wydarzenia próbowaliśmy reklamować? Jedynie debaty… pic.twitter.com/w9z0VCAGrj — Nowy Ład (@nowylad) September 28, 2023

Czytaj więcej: Polacy szykują się do wykupu paliwa na zapas? Orlen apeluje do kierowców o zachowanie spokoju. "Scenariusz braku paliw bądź nagłego wzrostu cen nie zagraża Polsce"

Nowy Ład padł ofiarą trolli internetowych?

Jednakże zaniepokojeni tym faktem internauci postanowili pomóc portalowi. Jakub Drożdż zasugerował, że "Nowy Ład" mógł paść ofiarą wyłudzenia danych od przestępców. Wskazał nawet, że wiadomość, która przyszła na skrytkę mailową to zwyczajny scam, czyli wiadomość o charakterze oszustwa.

Warto to potwierdzić, ale wyglada na wiadomość, która podszywa się pod FB. Ostatnio odnotować można wiadomości, które udają FB i starają się wyłudzić dane. Jeśli wiadomość przyszła na maila, Mess., to można graniczyć z pewnością, że to scam - zasugerował w komentarzach Jakub Drożdż

Piotr Trudnowski z Instytutu Demokracji Bezpośredniej, podzielił się podobnym spostrzeżeniem, wskazując, że sami mieli taki sam problem.

Jesteście pewni, że to nie scam? Po odrzuceniu reklam z innych, w sumie słusznych, powodów, dostaliśmy na mail podpięty do konta reklamowego podobne informacje, które okazywały się próbą wyłudzenia danych. Wyglądało dość wiarygodnie - zauważył również Piotr Trudnowski.

Po pewnym czasie portal "Nowy Ład" poinformował, że rzeczywiście padli ofiarą oszustwa. Jednakże nadal nie wiedzą, dlaczego ich reklamy są odrzucane.

Moi drodzy, tak, przez nieuwagę padliśmy ofiarą scamu. Co nie zmienia podstawowego problemu - nasze reklamy są notorycznie odrzucane z bliżej nieokreślonego powodu - napisał portal.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo