Mecz Polska-Czechy w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Znamy skład reprezentacji Polski. Jest kilka niespodzianek w wyjściowej jedenastce

25
0
0
Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz
Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz / Fot. PAP/Leszek Szymański

Reprezentacja Polski pomimo fatalnej sytuacji w grupie wciąż ma nadzieję na awans na Mistrzostwa Europy 2024. Nastroje w kadrze zdaniem selekcjonera Michała Probierza są bardzo zadowalające. Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami.

Reprezentacja Polski pomimo fatalnej sytuacji w grupie wciąż ma nadzieję na awans na Mistrzostwa Europy 2024, które odbędą się w Niemczech. Polscy piłkarze w przypadku wygranej z Czechami nadal będą mieli matematyczne szanse na bezpośredni awans.

Podczas konferencji prasowej przed meczem z Czechami, selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz podkreślił, że jest zadowolony z nastawienia naszych piłkarzy. Wyjaśnił również, że na starcie z naszymi południowymi sąsiadami szykowane są różne rozwiązania taktyczne.

Jestem bardzo zadowolony z podejścia zawodników. Wszyscy są zaangażowani, starają się przyjmować nasze uwagi. To bardzo cenne. Przygotowujemy dwa-trzy ustawienia taktyczne, żeby mieć możliwość zmiany w trakcie gry - przyznał Probierz.

Zaznaczył, że ufa swoim podopiecznym. Jego zdaniem polscy zawodnicy pokażą agresywny i ofensywny futbol.

Wierzę, że wszyscy pokażą się z dobrej strony, zaprezentują agresywny futbol, który przeciwstawi się bardzo agresywnej grze drużyny Czech. Do tego musimy dążyć - dodał selekcjoner.

Czytaj więcej: Kontrowersje po meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Kibice informują o niedopuszczalnych czynnościach warszawskiej policji. Wybranowski: "Okazuje się, że "standardy" z lat '90 w warszawskiej policji trzymają się mocno"

Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz podał skład przed dzisiejszym spotkaniem z Czechami. W wyjściowej jedenastce zabrakło miejsca dla Piotra Zielińskiego, który prawdopodobnie zmaga się z chorobą.

Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Damian Szymański, Nicola Zalewski – Karol Świderski, Robert Lewandowski

Piotr Zieliński od początku zgrupowania nie czuł się dobrze. Trwały różne próby przygotowani go do meczu, ale ostatecznie to się nie udało - poinformował dziennikarz TVP Sport Szymon Borczuch.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45. Transmisja tego spotkania zostanie pokazana w TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacji mobilnej, Smart TV oraz HbbTV, a od godz. 20:20 w TVP 1. Mecz skomentują Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
25
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo