Marcin Wolski przedstawia - droga do ubogacenia. Bruksela przyjęła pakt migracyjny. "Chcesz wyobrazić sobie Szczecin za 10 lat? Pojedź do Marsylii"

0
0
2
Marcin Wolski
Marcin Wolski / Fot. TVMN

Na antenie TVMN pojawił się kolejny odcinek programu "Marcin Wolski przedstawia". Publicysta skomentował przyjęty przez Parlament Europejski pakt migracyjny.

Na antenie TVMN pojawił się kolejny odcinek programu "Marcin Wolski przedstawia". Publicysta skomentował przyjęty przez Parlament Europejski pakt migracyjny. 

Bruksela niepewna wyników eurowyborów spieszy się z paktem migracyjnym, przepycha go kolanem. Jakoś nie przekonują mnie obietnice Tuska, że będzie się opierał napływowi nieproszonych gości - ocenił Marcin Wolski.

Chcesz wyobrazić sobie Szczecin za 10 lat? Pojedź do Marsylii. Chcesz dowiedzieć się jak będą wyglądać strefy "No Go", odwiedź Sztokholm - zauważył publicysta.

Cały odcinek programu "Marcin Wolski przedstawia" można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe.

Czytaj więcej: Skandaliczne słowa Sienkiewicza sprzed kilku lat. Klub Jagielloński przypomina. "Jesteśmy wewnętrzną gospodarką Niemiec"

Parlament Europejski przyjął pakt migracyjny

Parlament Europejski kilka tygodni temu głosował nad dziesięcioma tekstami legislacyjnymi wchodzącymi w skład paktu. Wszystkie zostały przyjęte. Głosowanie usiłowali zakłócić obecni na sali obrad w Brukseli aktywiści nie zgadzający się na propozycje zawarte w pakcie. Na trybunach utworzyli napis "Ten pakt zabija" (This pact kills).

Szef polskiego rządu Donald Tusk zapowiedział głosowanie przeciwko, bo jak argumentuje MSWiA, prace nad przepisami zakończyły się tydzień po zaprzysiężeniu obecnego rządu, a rezultat tych prac, prowadzonych przez poprzednią ekipę, jest "dalece niewystarczający".

Polska nie zgodzi się na mechanizm relokacji; zobaczymy, jaka będzie ostateczna wersja paktu migracyjnego, ale z całą pewnością mechanizm relokacji albo płacenia za to, że nie przyjęło się migrantów nie będą dotyczył Polski - oświadczył premier Donald Tusk.

Pakt migracyjny obejmuje również rozporządzenie dotyczące prawa azylowego, które ma mieć ujednolicone przepisy przyznawania ochrony międzynarodowej i pozwalające przyspieszenie procedur w przypadku bezpodstawnych wniosków. Osoby niespełniające warunków zostaną poddane procedurze kontroli jeszcze przed wjazdem, która obejmie m.in. pobranie danych biometrycznych oraz kontrolę stanu zdrowia i bezpieczeństwa. Do zreformowanej bazy danych Eurodac zostaną dodane wizerunki twarzy i odciski palców.

Źródło: tvmn.pl, facebook.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo