Lipiec: Sawicki jest godzien wykonywania tej funkcji [NASZ WYWIAD]

0
0
0
Krzysztof Lipiec
Krzysztof Lipiec / Fot. TVMN

Przyznam szczerze, że w stosunku co do powołanej osoby na funkcję Marszałka Seniora, jestem mile zaskoczony, bo rzeczywiście Pan Marszałek, bo tak już go trzeba tytułować, jest osobą wielce doświadczoną w Izbie Parlamentarnej – przyznał w rozmowie z red. Oliverem Pochwatem Krzysztof Lipiec.

Prezydent Andrzej Duda zdecydował się powierzyć misję utworzenia rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Głowa państwa zdecydował również, że Marszałkiem Seniorem Sejmu zostanie reprezentant Polskiego Stronnictwa Ludowego poseł Marek Sawicki. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy posła Krzysztofa Lipca z Prawa i Sprawiedliwości. 

Przyznam szczerze, że w stosunku co do powołanej osoby na funkcję Marszałka Seniora, jestem mile zaskoczony, bo rzeczywiście Pan Marszałek, bo tak już go trzeba tytułować, jest osobą wielce doświadczoną w Izbie Parlamentarnej. 30 lat w Parlamencie od drugiej kadencji Sejmu, to rzeczywiście doświadczenie niesamowite, również członek Rady Ministrów kilkakrotnie, tak więc myślę, że swoją aktywnością polityczną zasłużył na to, żeby ta ważna misja otwarcia i zaprzysiężenia posłów, bo taka ciąży z mocy Konstytucji na Marszałku Seniorze – mówił gość red. Olivera Pochwata.

Myślę, że to jest również dowartościowanie w jakimś sensie i podkreślenie, że Pan Marek Sawicki jest godzien wykonywania tej funkcji. Dobrze, że tak się stało, bo to jest podkreślenie, że Prezydent działa ponad podziałami politycznymi, co często niesłusznie jest mu zarzucane – dodał.

Ja bym tego w takich kategoriach kuszenia nie sytuował, bo od kuszenia są szatani. Na pewno Prezydent nie należy do grona takich osób. Myślę, że jak już mamy w takich kategoriach rozumować, że to jest puszczenie oka w stronę Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale to wcale nie przesądza o tym, że powołanie Marka Sawickiego na urząd Marszałka Seniora jest czymś co ma przesądzić o przyszłej koalicji, chociaż dobrze by było gdyby udało się Mateuszowi Morawieckiemu rząd, który będzie desygnowany na urząd Prezesa Rady Ministrów po złożeniu dymisji przez ustępujący rząd – wyjaśnił.

Prawo i Sprawiedliwość działa w interesie Polski i Polaków. My działamy w takim sensie programowym i uczyniliśmy wiele, aby zmienić sytuację Polski i los Polaków. Dzisiaj trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że szkoda byłoby zmarnować te 8 lat ciężkiej pracy, gdzie tak naprawdę zrealizowaliśmy wszystkie sprawy, które obiecaliśmy Polsce i Polakom. Dzisiaj nowa koalicja, która gdzieś nam się rysuje jest koalicją niewiarygodną. Okazuje się, że w kampanii wyborczej troszeczkę przesadzili ze swoimi obietnicami – zauważył poseł PiS.

Mają dzisiaj duży kłopot, żeby to zrealizować i sądzę, że dzisiaj ten, kto zdecydowałby się na pójście z Prawem i Sprawiedliwością wchodzi tak naprawdę na gotowe i z tego tytułu może mieć tylko sukcesy. Nie sądzę, żeby z tego porozumienia kilkunastu partii, które dzisiaj stają się zapleczem dla rządu Donalda Tuska, rządu, który będzie szkodliwy dla Polski, bo Donald Tusk i Platforma Obywatelska niejednokrotnie to udowodniły, że nie mają dla Polaków dobrej oferty. Oni się świetnie dogadują w układzie porozumienia z Niemcami, z Francuzami jeżeli chodzi o aktywność w Unii Europejskiej, a tak naprawdę polskie interesy zostają gdzieś z boku – stwierdził. 

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo