Legia wygrywa z Aston Villą! Niesamowity mecz w Warszawie

0
0
Piłkarze Legii bardzo dobrze weszli w ten sezon
Piłkarze Legii bardzo dobrze weszli w ten sezon / Fot. PAP/Leszek Szymański

Co za mecz! W pierwszej kolejce Ligi Konferencji Legia Warszawa wygrała u siebie z Aston Villą 3:2 (2:2) w spotkaniu grupy E. Dwa gole dla drużyny ze stolicy strzelił Ernest Muci.

Legia pokonała Aston Villę

W ostatnim ligowym meczu zespół Unaia Emery’ego wygrał u siebie z Crystal Palace 3:1. Legia tymczasem zremisowała w Ekstraklasie z Piastem w Gliwicach 1:1.

Obecność na tym spotkaniu już wcześniej zapowiadział nowy selekcjoner polskiej kadry Michał Probierz. Rozczarował go nieco Emery, gdyż na prawej stronie bloku defensywnego jego drużyny zamiast Matty’ego Casha od pierwszej minuty zagrał Calum Chambers.
Nie obyło się bez niespodzianki równiez w wyjściowej jedenastce gospodarzy. Mecz z Aston Villą na ławce rozpoczął bowiem Tomas Pekhart. Najbardziej ofensywną trójkę Legii stworzyli: Josue, Marc Gual i Ernest Muci.
Zagramy przeciwko świetnej drużynie, która ma w swoim składzie wielu klasowych zawodników, ale my też znamy swoją wartość. Mam przekonanie, że wygramy ten mecz, ale na pewno nie będzie to łatwe – zapowiadał przed pierwszym gwizdkiem Josue.
Po fenomenalnym meczu Legia pokonała Aston Villę 3:2. Od 67. minuty na boisku w ekipie gości przebywał Cash.
Jednak liderem grupy E został zupełnie niespodziewanie Zrinjski Mostar, który pokonał u siebe AZ Alkmaar 4:3, choć przegrywał już 0:3. Legia jest druga.
Bramki: Wszołek 3', Muci 26', 51' - Duran 6', Digne 39'

Źródło: Eurosport