Kto zaprojektuje odbudowę Pałacu Saskiego w Warszawie? Podano firmę, która zajmie się tym ważnym projektem. Duda: "To czas najwyższy by Warszawa ten stary fragment Warszawy na nowo odzyskała"

2
0
0
Ogłoszenie zwycięzcy konkursu na odbudowę Pałacu Saskiego
Ogłoszenie zwycięzcy konkursu na odbudowę Pałacu Saskiego / Fot. PAP/Paweł Supernak

W czwartek ogłoszono zwycięzcę konkursu architektonicznego w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. Według ustaleń mediów, wygrała pracownia WXCA Group sp. z o.o.

W czwartek ogłoszono zwycięzcę konkursu architektonicznego w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. W uroczystości wzięli udział udział prezydent Andrzej Duda oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Według ustaleń mediów, wygrała pracownia WXCA Group sp. z o.o.

Polski przywódca zwrócił uwagę na fakt, że przez ostatnie dziesięciolecia, polska stolica zyskuje nowe, piękne oblicze. Jednakże do tej pory nie udało się uzyskać jej pełnego charakteru, który został zniszczony przez niemieckich nazistów w czasie okupacji wojennej.

To czas najwyższy by Warszawa, Warszawiacy i Polska ten stary fragment Warszawy na nowo odzyskała. Z zachowaniem wielkiej elegancji, zachowaniem klasy, wpisany w historię, ale jednocześnie w rozwijającą się w sposób bardzo nowoczesny Warszawę - powiedział Andrzej Duda.

Czytaj więcej: Inauguracja Wirtualnego Muzeum. Huczne obchody rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Gliński: "Wirtualne Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego ma narrację wielowarstwową"

Odbudowa Pałacu Saskiego

Odbudowa Pałacu Saskiego stanowi realizację deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy z 11 listopada 2018 r., która zakończyła wieloletnią debatę publiczną nad potrzebą odbudowy historycznych gmachów przy pl. Piłsudskiego. Budowle mają stać się dopełnieniem odbudowy zniszczonej w czasie II wojny światowej stolicy, a w konsekwencji być symbolem umocnienia jedności wspólnoty obywatelskiej.

Obiekty, powstałe w wyniku realizacji inwestycji, zostaną przeznaczone na potrzeby Kancelarii Senatu i Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz innych podmiotów prowadzących działalność kulturalną, edukacyjną lub społeczną. Odbudowa zachodniej pierzei placu Piłsudskiego przywróci blask jednego z centralnych miejsc Warszawy.

Źródło: tysol.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo