Ksiądz spędził Wielkanoc w areszcie. Posłowie wzywają ministra Bodnara do ujawnienia dowodów

0
0
1
Prokurator generalny i minister sprawiedliwości w rządzie Tuska Adam Bodnar
Prokurator generalny i minister sprawiedliwości w rządzie Tuska Adam Bodnar / Fot. PAP/EPA/Olivier Matthys

W ramach śledztwa dotyczącego Funduszu Sprawiedliwości wśród zatrzymany jest m.in. ks. Michał Olszewski, prezes Fundacji Profeto, będącej beneficjentem tego wsparcia.

  • Posłowie Suwerennej Polski wzywają ministra sprawiedliwości, Adama Bodnara, do ujawnienia dowodów rzekomych nieprawidłowości ws. Fundacji Profeto.
  • W sprawie jest siedmioro podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty. Wśród nich są m.in. byli i obecni urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości.
  • W czwartek sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt dla trojga zatrzymanych.
  • Zobacz także: Kolejne państwo Unii Europejskiej zapowiada uznanie niepodległości Palestyny

Posłowie wzywają ministra Bodnara

Na warszawskim Wilanowie, gdzie powstaje ośrodek dla ofiar przemocy, poseł Jan Kanthak ocenił, że śledztwo w tej sprawie to jedna wielka gra polityczna.

Fundusz Sprawiedliwości na przestrzeni tych lat był atakowany za to, że pieniądze nie trafiają na potrzeby osób pokrzywdzonych. Co się dzieje dzisiaj? Dzisiaj atak przeprowadzony jest na gmach, który jest zbudowany po to, żeby pomagać osobom pokrzywdzonym. Nie ma takiego miejsca w Polsce i bardzo dobrze, że takie decyzje były podejmowane. Panie ministrze Adamie Bodnarze, jeśli pan uważa, że było coś nieprawidłowego, to niech pan pokaże to opinii publicznej – mówił poseł Jan Kanthak.

W sprawie jest siedmioro podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty. Wśród nich są m.in. byli i obecni urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości.

W czwartek sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt dla trojga zatrzymanych. Chodzi o dwie urzędniczki i ks. Michała Olszewskiego.

Zarzuty dotyczą wypłaty ponad 66 mln zł podmiotowi, który „nie spełniał wymogów formalnych ani merytorycznych”. W ocenie prokuratury motywacja w przyznaniu pieniędzy z funduszu miała charakter polityczny.

 

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo