Kontrowersyjny obrońca przeciwników Bąkiewicza. Chwali się sprawą przeciw ks. Stryczkowi

5
3
0
Adw. Michał Grodzki
Adw. Michał Grodzki / Fot. Facebook

Na konferencji prasowej grupy osób wykluczonych ostatnio ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości głos zabrał też reprezentujący ich adwokat Michał Grodzki. Jak sam powiedział, wcześniej zajmował się "sprawą ks. Jacka Stryczka". Postępowanie prokuratury ws. kapłana zostało w grudniu umorzone.

  • Nie jestem tutaj jako reprezentant polityczny, ani żaden inny. W swojej praktyce zawodowej, to też jest fakt medialny, w ostatnim czasie wspierałem pro bono sprawę ks. Jacka Stryczka i "Szlachetnej Paczki". Co ciekawe, w tej sprawie zawiadomienie złożyła Partia Razem - powiedział Grodzki.
  • Mec. Grodzki pro bono reprezentuje w sprawie jedną z byłych pracowniczek "Wiosny".
  • Jak zauważył Jan Głębocki, działacz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, adwokat reprezentujący prezesa tej organizacji, Roberta Bąkiewicza, ma zupełnie inne konotacje. To dr Krzysztof Andrzej Wąsowski, generał Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, reprezentował szykanowanych kibiców Legii Warszawa za czasów Tuska.

Kontrowersje na konferencji

Mecenas, chcąc podkreślić swoją apolityczność, zaczął od podkreślenia swoich związków... z Partią Razem. 

Nie jestem tutaj jako reprezentant polityczny, ani żaden inny. W swojej praktyce zawodowej, to też jest fakt medialny, w ostatnim czasie wspierałem pro bono sprawę ks. Jacka Stryczka i "Szlachetnej Paczki". Co ciekawe, w tej sprawie zawiadomienie złożyła Partia Razem - powiedział Grodzki.

W "sprawie ks. Jacka Stryczka" mec. Grodzki jest zaangażowany w opozycji do katolickiego kapłana. Jak zauważył Jan Głębocki, działacz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, adwokat reprezentujący prezesa tej organizacji, Roberta Bąkiewicza, ma zupełnie inne konotacje. To dr Krzysztof Andrzej Wąsowski, generał Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, reprezentował szykanowanych kibiców Legii Warszawa za czasów Tuska.

Kim jest mec. Grodzki?

O tym, że reprezentuje stronę w postępowaniu przeciw ks. Stryczkowi, mec. Grodzki chwalił się już w styczniu Onetowi. To o tyle ciekawe, że to ostatnio jedno z ulubionych, obok m.in. TVN, mediów do uderzania w Roberta Bąkiewicza, ze strony związanych z Konfederacją m.in. Roberta Winnickiego czy Witolda Tumanowicza.

W piątek jako pełnomocnik jednej z pokrzywdzonych osób wniosłem zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Stowarzyszeniu "Wiosna", przede wszystkim dotyczących zachowań ks. Jacka Stryczka — powiedział Onetowi mec. Michał Grodzki, który pro bono reprezentuje w sprawie jedną z byłych pracowniczek "Wiosny".

Pod koniec ubiegłego roku prokuratura umorzyła śledztwo ws. ks. Stryczka. W jej opinii jego działania nie wypełniły znamion mobbingu, o co był oskarżany. 

Spór w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości

W sobotę 11 marca podczas Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Marszu Niepodległości, Robert Bąkiewicz został ponownie wybrany prezesem tej organizacji, tym razem na lata 2023-26. Podczas sobotniego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia wybrano również wiceprezesów tj. Juranda Szweda oraz Pawła Kryszczaka, a zarząd uzupełnił Przemysław Czyżewski. Wybrano również skład Komisji Rewizyjnej. Jej przewodniczącym został Sebastian Sikora, następnie na sekretarza wskazano Olgierda Obryckiego, a członkiem komisji został Mariusz Sarol.

Zdaniem Bąkiewicza sobotnie rozstrzygnięcia zamknęły ciągnący się od jakiegoś czasu spór o władzę nad Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Jak ocenił Robert Bąkiewicz w rozmowie z TVMN, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki mieli ambicję wykorzystywania Marszu w sposób polityczny niszcząc tym samym jego ideę. Ich nielegalne działania skończą się w prokuraturze, dodał.

Konflikt wynika z dwóch różnych percepcji na to, czym ma być Marsz Niepodległości. Grupa od Bosaka i Winnickiego uważają, że ma to być wydarzenie partyjne, służące partykularnym partyjnym interesom. Ja zaś jako prezes hołduję idei, że Marsz ma być apolityczny - ma być Marszem polskich patriotów. Ma być to wydarzenie, które łączy nie dzieli - podkreślił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

 

Źródło: Twitter, Facebook, rycerzejp2.org, Onet, Do Rzeczy,

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
5
3
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo