Wspieraj wolne media

Konferencja Mathias Corvinus Collegium Brussels. Zagrożenie federalizacją Europy jest realne? Kwaśniewski: "Czas bronić suwerenności"

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

We wtorek w Brukseli odbyłą się konferencja Mathias Corvinus Collegium Brussels, gdzie prawicowy politycy z krajów unijnych oraz prawnicy dyskutowali o przyszłości Unii Europejskiej. Z Polski przybył między innymi mecenas i prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

  • We wtorek w Brukseli odbyłą się konferencja Mathias Corvinus Collegium Brussels z udziałem między innymi Jerzego Kwaśniewskiego.
  • Podczas tej konferencji prawicowi politycy skrytykowali kierunek działań Unii Europejskiej.
  • Opowiedzieli się również przeciwko federalizacji UE w jedno superpaństwo.
  • Zobacz także: Odrodzić patriotyzm

We wtorek w Brukseli odbyłą się konferencja Mathias Corvinus Collegium Brussels, gdzie prawicowy politycy z krajów unijnych oraz prawnicy dyskutowali o przyszłości Unii Europejskiej. Skrytykowali oni jednoznacznie kierunek jaki obrał brukselski establishment.

Fascynująca debata na temat reformy Unii Europejskiej w Brukseli na konferencji Mathias Corvinus Collegium Brussels. Zagrożenie powstającym Imperium Europa jest nie tylko realne, ale wzbudza rosnący sprzeciw. Czas bronić suwerenności - podkreślił Jerzy Kwaśniewski prezes Ordo Iuris.

Z kolei europoseł Jorge Buxade Villalba z hiszpańskiej partii Fox podkreślił, że brukselskie elity dążą do scentralizowania Europy również pod względem kulturowym.

Fałszywe elity nie oferują nam więcej równości i wolności - scentralizowana Europa oferuje nam więcej kulturowego wykreślenia i niepewności. Stany Zjednoczone Europy to najskuteczniejszy sposób na zniszczenie Europy - zaznaczył europoseł Jorge Buxade Villalba

Propozycje reform”, które przez ostatnie kilka miesięcy widzieliśmy przez elity UE – nabrały impetu, aby przenieść swoje federalistyczne marzenia w rzeczywistość – sprzeciwiajcie się im i bądźcie przygotowani na napiętnowanie eurosceptyków - powiedział Bence Akos Gat, dyrektor ds. UE w organizacji MCC Brussels.

Czytaj więcej: Unijne rozporządzenia w sprawie przejrzystości reklamy politycznej. Bryłka: "Oznacza to ograniczenie wolności słowa"

Kraje "starej" Unii Europejskiej gardzą wschodnimi państwami?

Jak podaje portal "Politico", politycy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej są bardzo często pomijani przy nominacjach na najważniejsze stanowiska w instytucjach należących do Unii Europejskiej.

Ani jeden obywatel z Europy Środkowej lub Wschodniej nie został powołany na stanowisko kierownicze w instytucjach lub agencjach UE w 2023 r., wynika z nowej edycji Obserwatorium Reprezentacji Geograficznej w Przywództwie UE - podaje "Politico".

W opublikowanym raporcie, stwierdzono, że odnotowano pogorszenie reprezentacji obywateli naszej części Europy wśród 22 nominacji z 2023 r.

W raporcie, w którym przeanalizowano 22 nominacje, stwierdzono, że w tym roku nastąpiło dramatyczne pogorszenie reprezentacji obywateli Europy Środkowej i Wschodniej, z korzyścią dla Europejczyków z Północy i Zachodu - czytamy dalej.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo