Wspieraj wolne media

Konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy?". Zapaść demograficzna w Europie. Malosse: "Mamy demograficzne wyzwanie w Europie"

0
0
0
Henri Malosse
Henri Malosse / Fot. TVMN

W poniedziałek 20 maja odbyła się konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future". Jeden z panelistów Henri Malosse podjął się między innymi tematu katastrofy demograficznej w Europie.

W poniedziałek 20 maja w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal 3/5 w godzinach 10.00-15.00 odbyła się międzynarodowa konferencja "Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future".

Oto harmonogram konferencji:

  • 10.00 Dokąd doprowadzi dalsza federalizacja Unii Europejskiej? Paneliści: Ryszard Czarnecki, Mike Calamus – Estonia, George Simon – Rumunia
  • 11.00 Imperium Europa czy Europa narodów – reforma traktatów unijnych – panel Ordo Iuris – mec. Jerzy Kwaśniewski
  • 12.00 Polexit i co dalej? Paneliści: Dariusz Stefaniuk – PiS, Roman Łazarski – Konfederacja
  • 12.30 Wojna na Ukrainie a przyszłość Unii Europejskiej. Paneliści: Tobiasz Bocheński – PiS
  • 13.00 Czy Zielony Ład to przyszłość Europy? Paneliści: Paweł Sałek – PiS, Beata Kempa – Suwerenna Polska, prof. Zbigniew Krysiak
  • 14.00 Bilans zysków i strat – czy opłaca się być w Unii Europejskiej? Tomasz Sommer, paneliści: Ireneusz Jabłoński, Jan Kubań, Tomasz Cukiernik.

Podczas panelu "Dokąd doprowadzi dalsza federalizacja Unii Europejskiej?" były przewodniczący Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego Henri Malosse podjął się między innymi tematu katastrofy demograficznej w Europie.

Mamy demograficzne wyzwanie w Europie. Mamy zapaść demograficzną, niektóre elementy polityki prorodzinnej mogłyby w tej sprawie pomóc - powiedział francuski polityk Henri Malosse.

Materiały z konferencji z międzynarodowej konferencji "Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future" można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Czytaj więcej: Konferencja "European Conservative Future". Poznaj kolejnych panelistów. Wśród nich ciekawa postać z Francji

Tragiczny obraz polskiej demografii

Szymon Pifczyk na portalu X zamieścił intrygującą mapę obrazującą statystykę polskich rodzin wielodzietnych na przełomie dwóch dekad. W tym czasie liczba rodzin wielodzietnych spadła z 1 mln do 800 tys. 

Rodziny wielodzietne w Polsce 20 lat temu i dzisiaj. Obraz dość smutny, chociaż na pocieszenie w liczbach bezwzględnych nie jest aż tak źle (spadek z ponad 1 mln do 800 tys.) - poinformował Szymon Pifczyk. 

Jak słusznie zauważył jeden z internautów w tym czasie zmieniło się również samo pojęcie rodziny wielodzietnej, co może mieć wpływ na liczbę posiadanego potomstwa.

Z tymże na przestrzeni pokolenia w naszej kulturze przedefiniowało się pojęcie, czym jest rodzina wielodzietna. Pewnie 20 lat temu wśród tego 1 mln było znacznie więcej rodzin z większą niż trójka liczbą dzieci. Określenie „wielodzietności” od trójki dla naszych babć to egzotyka - zauważył jeden z internautów.

Dyrektor Instytutu Pokolenia Michał Kot w zeszłorocznej rozmowie z portalem "bankier.pl" stwierdził, że rodziny wielodzietne to wzrost wydatków na utrzymanie domostwa oraz jego mieszkańców.

W gospodarstwach domowych o większej liczbie osób, gdzie dochód na jedną osobę jest niższy, konieczność bardziej efektywnego zarządzania środkami finansowymi i dostępnymi zasobami staje się nieunikniona - powiedział w rozmowie z portalem "bankier.pl" socjolog i dyrektor Instytutu Pokolenia Michał Kot.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo