Konfederacja wniosła do Sejmu dwa projekty. Ugrupowanie składa wyzwanie Trzeciej Drodze i Koalicji Obywatelskiej. Mentzen: "Zobaczymy, ile warte są obietnice nowej koalicji"
Poseł Konfederacji i jej współprzewodniczący Sławomir Mentzen poinformował, że skierowane do Sejmu przez Konfederację projekty ustaw dotyczą kwoty wolnej od podatku w wysokości dwunastokrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.
- Konfederacja obok Lewicy złożyła dwa pierwsze projekty ustaw na ręce Marszałka Sejmu Szymona Hołowni.
- Współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen poinformował, że dotyczą one dobrowolnego ZUSu dla przedsiębiorców oraz kwoty wolnej od podatku.
- We wtorek Sejm ma zająć się pierwszym czytaniem projektu Prezydium Sejmu w sprawie ustalenia liczby członków Komisji do Spraw Służb Specjalnych.
- Zobacz także: I posiedzenie XI kadencji Senatu. Nowym Marszałkiem została Małgorzata Kidawa-Błońska. Wcześniej piastowała urząd Wicemarszałka Sejmu
Poseł Konfederacji i jej współprzewodniczący Sławomir Mentzen opublikował we wtorek na Twitterze/X zamieścił wpis, w którym poinformował, że skierowane do Sejmu przez Konfederację projekty ustaw dotyczą kwoty wolnej od podatku w wysokości dwunastokrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, ale nie mniej niż 60 tys. zł oraz dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.
Kwota wolna od podatku w wysokości dwunastokrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, ale nie mniej niż 60 tysięcy złotych oraz dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Zobaczymy, ile warte są obietnice nowej koalicji rządowej - poinformował współprzewodniczący Konfederacji poseł Sławomir Mentzen.
Wnieśliśmy do Sejmu dwa projekty ustaw.
Kwota wolna od podatku w wysokości dwunastokrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, ale nie mniej niż 60 tysięcy złotych oraz dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.
Zobaczymy, ile warte są obietnice nowej koalicji rządowej. — Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) November 14, 2023
Lewica wrzuciła pierwsze ustawy światopoglądowe
Poseł Nowej Lewicy, Katarzyna Kotula i Anna Maria Żukowska, poinformowały wczoraj, że złożą w Sejmie dwa projekty ustaw: o liberalizacji prawa aborcyjnego i depenalizacji aborcji.
Pierwszy z nich rozszerza prawo aborcyjne i wprowadza legalną, bezpieczną, darmową i dostępną aborcję do 12. tygodnia ciąży bez podawania przyczyny. Dotyczy także aborcji farmakologicznej. Drugi projekt to dekryminalizacja aborcji oraz pomocy przy przerywaniu ciąży, aby ktokolwiek, kto pomaga osobie, która dokona aborcji, nie był ścigany i nie ponosił z tego powodu kary.
Prawa kobiet naszym priorytetem! ♀️
Jako Lewica pozostajemy wierni naszym ideałom i postulatom, z którymi szliśmy do wyborów 15 października – dlatego też zgodnie z obietnicą składamy projekty ustaw liberalizujące prawo aborcyjne:
🔴 Legalna aborcja na żądanie do 12. tyg. ciąży… pic.twitter.com/PjYbpiH0Br — Lewica (@__Lewica) November 13, 2023
Czytaj więcej: Natalia Janoszek powraca w nowym show. Dziennikarka TVN jest wyraźnie zniesmaczona. "Zdesperowana, pozbawiona talentu patocelbra"
Hołownia przeniósł resztę obrad Sejmu na wtorek
Dziś o godz. 16.00 Sejm będzie kontynuował rozpoczęte w poniedziałek posiedzenie. Jak poinformował marszałek Sejmu Szymon Hołownia, we wtorek głosowany będzie wybór posłów sekretarzy Sejmu oraz członków Krajowej Rady Sądownictwa z ramienia Sejmu.
Dodał, że wyznaczył termin zgłaszania członków Trybunału Stanu, których muszą wybrać posłowie. Podkreślił, że Sejm musi także wskazać na nieobsadzone miejsce członka państwowej komisji ds. pedofilii, a następnie wybrać jej przewodniczącego.
Z harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej Sejmu wynika, że we wtorek odbędzie się również pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydium Sejmu projektu uchwały w sprawie ustalenia liczby członków Komisji do Spraw Służb Specjalnych.
Źródło: dorzeczy.pl, twitter.com/x.com