Wspieraj wolne media

"Konfederacja wczoraj: zlikwidować 13. i 14. emeryturę". Mentzen: nie wiemy, czy zlikwidujemy

1
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Radio ZET (screen)

Lider Konfederacji Sławomir Mentzen przyznał, że nie wie, czy Konfederacja zlikwiduje 13. i 14. emeryturę. Do jego słów odniósł się dziennikarz Michał Jelonek.

  • W środę gościem Radia ZET był współprzewodniczący Konfederacji i prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen. Polityk przyznał, że nie wie, czy Konfederacja zlikwiduje 13. i 14. emeryturę.
  • Do jego słów odniósł się dziennikarz Michał Jelonek. "Konfederacja wczoraj: Zlikwidować 13. i 14. emeryturę! Konfederacja dziś: Nie wiemy, czy zlikwidujemy. Co Konfederacja powie jutro?"
  • Polityk partii Nowa Nadzieja: Konfederacja jest za likwidacją 13. i 14. emerytury. Nie wie jednak, czy będzie sejmowa większość, która na to pozwoli.

W środę gościem Radia ZET był współprzewodniczący Konfederacji i prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen. Polityk w rozmowie zaznaczył, że jego formacja nie prowadzi żadnych rozmów z PiS i nie ma w programie wychodzenia z UE, przyznał też, że 500 plus to “szkodliwe rozdawnictwo”.

Padło również pytanie, czy Konfederacja zlikwiduje 13. i 14. emeryturę. Mentzen przyznał wtedy, że nie wie.

Konfederacja wczoraj: Zlikwidować 13. i 14. emeryturę! Konfederacja dziś: Nie wiemy, czy zlikwidujemy. Co Konfederacja powie jutro? - odniósł się do rozmowy na Twitterze dziennikarz TVMN Michał Jelonek. 

Dziennikarzowi odpowiedział wiceprezes partii Nowa Nadzieja Krzysztof Rzońca, który stwierdził, że Konfederacja jest za likwidacją 13. i 14. emerytury. Nie wie jednak, czy będzie sejmowa większość, która na to pozwoli.

Manipulacja. “Nie wiem”, ponieważ pytanie było czy zlikwidujemy. Nie wiemy czy będzie taka większość w Sejmie, która na to pozwoli. Czy jesteśmy za likwidacją 13. i 14. emerytury? Tak, jesteśmy - napisał na Twitterze Rzońca.

Czytaj także: Mentzen o podatku Belki: podatek od "strat" i "inflacji". Zaniecham jego poboru

13. i 14. emerytura obciążeniem dla państwa?

Konfederacja uważa, że trzynastki i czternastki stanowią dodatkowe obciążenie budżetu państwa i napędzają inflację. Politycy zaznaczają, że w zamian nie zamierzają zabierać, podnosząc chociażby kwotę wolną od podatku. Zaznaczają, że ich postulaty są przeciwieństwem polityki gospodarczej, którą od lat prowadzi PiS.

W zamian za likwidację trzynastek i czternastek konfederaci proponują likwidację podatku Belki (od zysków kapitałowych), kwotę wolną jako 12-krotność płacy minimalnej, reedukację opodatkowania paliwa, węgla i prądu (pakiet ustaw Konfederacji: „Tanie Paliwo”, „Tani Węgiel”, „Prąd bez VAT”) oraz likwidację 15 podatków m.in.: podatków cukrowego, od czynności cywilnoprawnych, od środków transportu i opłat mocowej, reprograficznej i przejściowej - czytamy na oficjalnej stronie Konfederacji.

Mentzen o zakazie sprzedaży aut spalinowych 

Sławomir Mentzen podczas wywiadu odniósł się również do przegłosowanego we wtorek w UE zakazu produkcji aut spalinowych od 2035 roku. Jego zdaniem trzeba to renegocjować i budować koalicję państw, sprzeciwiających się temu rozwiązaniu.

Chcę tego, by Morawiecki nie miał więcej wpływu na negocjacje z UE, bo tego nie poprawi. Wciskają mu każdą ciemnotę, on wszystko podpisuje. Gdyby chcieli mu sprzedać drogie garnki - też by to kupił - powiedział Mentzen.

Źródło: twitter, wiadomosci.radiozet.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo