Komiks o Jezusie

0
0
2
Okładka książki
Okładka książki / Fot. Wydawnictwo AA

Przeprowadzana przez siły wrogie zachodniej cywilizacji laicyzacja wykorzeniła ludzi zachodu z zachodniego kontekstu kulturowego. Proces ten okazał się niezwykle szkodliwy społecznie. Ludzie wykorzenieni są zdemoralizowani, pozbawieni kapitału społecznego, co skutkuje zamieraniem normalnego życia społecznego.

Laicyzacja upośledza też kulturowo ludzi. Pozbawia ich wiedzy niezbędnej, by czerpać i uczestniczyć w kulturze zachodu. Współcześni, upośledzeni przez laicyzację, jak zombi mijają świadectwa kultury, nie rozumiejąc ich znaczenia. Są jak analfabeci, którzy w wyniku braku znajomości liter, nie zdają sobie sprawy, że w książkach jest treść.

Lekturą niezbędną, by móc czerpać z dziedzictwa zachodniej cywilizacji jest Biblia. Ludzi wyczerpani kieratem codzienności zapewne nie mają sił, by ją przeczytać, zrozumieć i zapamiętać jej treść. W takiej sytuacji pomocą dla zmęczonych życiem może być Biblia pauperum, której rolę może dziś pełnić komiks.

Nakładem wydawnictwa AA ukazał się, 320 stronicowy, kolorowy, posiadający imprimatur, komiks „Jezus” oparty na kanwie Ewangelii. Według wydawcy pracy to „najpełniejsza graficzna adaptacją życia Chrystusa, jaką kiedykolwiek stworzono. Ukazuje całe ziemskie życie Chrystusa, tak jak opisują je Ewangelie [...], począwszy od narodzin w Betlejem, życie w Nazarecie, nauczanie, cuda, mękę, śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. To najbardziej kompletna komiksowa adaptacja Ewangelii, przygotowana przez zespół znakomitych amerykańskich scenarzystów i grafików”.

Scenarzystą komiksu jest Ben Avery, który pracował dla takich wydawnictw jak Marvel i Zondervan. Głównym autorem rysunków jest Sergio Cariello, który w „wydawnictwie Marvel rysował komiksy Daredevil, Conan, Thor, Kapitan Ameryka, Spider-Man, Avengers i wiele innych. W DC Comics był współautorem komiksów Batman, Superman, Superboy, Steel, Guy Gardner, Hawkman, Man called X, The Flash, Deathstroke, Wonderwoman, Green Arrow i innych. Obecnie pracuje nad seriami Lone Ranger i Son of Samson oraz wieloma komiksami biblijnymi”.

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo