Hołownia stawia na "otwartość i bezpieczeństwo". Zlecił zbadanie zabezpieczeń parlamentu
Szymon Hołownia chce poznać wyniki raportu na temat fizycznego i cybernetycznego bezpieczeństwa parlamentu. Marszałek chce, aby Sejm był otwartym dla obywateli miejscem.
- "Rzeczpospolita" przypomniała działania marszałka Sejmu, który zlecił usunięcie spod parlamentu policyjnych barierek, a na tym jednak nie koniec “otwierania się” tego organu.
- Zanim to nastąpi, Szymon Hołownia chce poznać wyniki raport na temat fizycznego i cybernetycznego bezpieczeństwa parlamentu.
- Katarzyna Karpa-Świderek z gabinetu marszałka: Chcemy znaleźć równowagę między otwartością a zapewnieniem bezpieczeństwa, bo uważamy, że jedno powinno iść w parze z drugim.
- Zobacz także: Morawiecki apeluje do Zachodu, mówi o "akcie politycznej zemsty obecnego rządu"
O sprawie pisze “Rzeczpospolita”. Na początku gazeta przypomniała działania marszałka Sejmu, który zlecił usunięcie spod parlamentu policyjnych barierek, a na tym nie koniec “otwierania się” tego organu.
Zanim to jednak nastąpi, Szymon Hołownia chce poznać wyniki raportu na temat fizycznego i cybernetycznego bezpieczeństwa parlamentu.
Przegląd ds. bezpieczeństwa
Jednym z pierwszych zarządzeń, które wydałem, było powołanie specjalisty, którego celem jest przeprowadzenie przeglądu bezpieczeństwa w różnych wymiarach, nie tylko fizycznego, ale także w obszarze cyberbezpieczeństwa i kwestiach kontrwywiadowczych - poinformował szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki na posiedzeniu Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.
Nie wiadomo, kim jest ten specjalista. Mówi się, że jest to postać znana na rynku, chociaż opinii publicznej jego nazwisko raczej nic nie powie.
Gazeta podała, że ekspert “ma dopuszczenia do informacji klauzulowanych, dzięki czemu może zapoznać się z dokumentami, gromadzonymi w Sejmie od lat”.
Czytaj także: Posypały się odwołania w państwowych instytutach. Tusk podjął decyzje
Otwartość i bezpieczeństwo
Chcemy znaleźć równowagę między otwartością a zapewnieniem bezpieczeństwa, bo uważamy, że jedno powinno iść w parze z drugim - powiedziała Katarzyna Karpa-Świderek z gabinetu marszałka, cytowana przez “Rzeczpospolitą”.
Przegląd ma być gotowy pod koniec lutego.
Źródło: rp.pl