Kolejna sądowa klęska Ministra Sienkiewicza. Sąd oddalił skargę referendarza. Trwa dalsza walka o wolność Polskiego Radia
Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił skargę na orzeczenie referendarza sądowego w sprawie wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego nowych władz Polskiego Radia. O tej sprawie poinformował dziennikarz "Salonu24" Marcin Dobski.
- Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił skargę na orzeczenie referendarza sądowego w sprawie wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego nowych władz Polskiego Radia.
- O całej sprawie poinformował dziennikarz "Salonu24" Marcin Dobski.
- Dzień wcześniej ten sam sąd oddalił skargę w sprawie nowych powołanych członków rady nadzorczej i prezesa TVP do rejestru.
- Zobacz także: Rolnicy wysypali na jezdnię ukraińskie zboże. Siekierski: Sytuacja jest wyjątkowa, bo rolnicy są w bardzo trudnym położeniu
Dwa dni temu 11 stycznia sąd rejestrowy oddalił wniosek o zmianę wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego zarządu Polskiego Radia. Jak przekazał dziennikarz "Salonu24" Marcin Dobrski postanowienie zostało podpisane przez referendarza. Skarga na to postanowienie została złożona do sądu, lecz sąd na posiedzeniu we wtorek 13 lutego oddalił wniosek, umorzył postępowanie w zakresie ujawnienia nowego zarządu i orzekł o kosztach.
Z Polskim Radiem S. A. też nie wyszło ministrowi Sienkiewiczowi. Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił wniosek - poinformował Marcin Dobski z "Salonu24".
Z Polskim Radiem S. A. też nie wyszło ministrowi Sienkiewiczowi. Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił wniosek. https://t.co/wEavRgnNvh pic.twitter.com/dUgx20fOnu — Marcin Dobski (@szachmad) February 13, 2024
To już kolejna taka decyzja, gdyż w poniedziałek sąd odrzucił skargę na decyzję referendarza w analogicznej sprawie dotyczącej Telewizji Polskiej.
Czytaj więcej: Działacz Bezpartyjnych Samorządowców: Totalna kompromitacja PKW, zarówno w wymiarze etycznym, jak i prawnym
Batalia o media publiczne
19 grudnia Sejm przyjął uchwałę ws. przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.
Tego samego dnia Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów i rady nadzorcze tych spółek, jednocześnie powołał na ich miejsce nowe osoby. Nowym prezesem TVP został Tomasz Sygut, a na czele rady nadzorczej stanął Piotr Zemła.
Z kolei 9 stycznia XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie oddalił wniosek o wpisanie nowo powołanych członków rady nadzorczej i prezesa TVP do rejestru. Decyzja ta została zaskarżona, ale w poniedziałek 12 lutego Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy oddalił tę skargę.
Źródło: tvmn.pl, niezalezna.pl