Wspieraj wolne media

Kempa: Parlament Europejski działał politycznie [NASZ WYWIAD]

0
0
1
Beata Kempa
Beata Kempa / Fot. beatakempa.pl

"Będziemy walczyć o wolność w internecie" - mówiła w Dniu na żywo Beata Kempa, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.

Komisja prawna JURI Parlamentu Europejskiego przegłosowała odebranie immunitetu czterem europosłom Prawa i Sprawiedliwości – Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Tomaszowi Porębie oraz Patrykowi Jakiemu. Wniosek poparła polska opozycja z PO, PSL, Lewicy i Polski 2050. Powód? Rzekome szerzenie nienawiści. Parlamentarzystów czeka postępowanie przed sądem.

„Jeżeli podanie spotu wyborczego, czy polubienie spotu wytworzonego legalnie przez partię polityczną, którego nikt w trybie wyborczym nie zastrzegł kogoś uraził, to powinien zastrzec to w trybie wyborczym. Wtedy sąd miałby prawo postanowić o nieupublicznieniu tego spotu” – mówiła Beata Kempa.

Wolność słowa zagrożona?

„Będziemy walczyć o wolność w internecie. Jeżeli coś nie jest kwestią zakazaną, to wolno nam dowolnie polubić i udostępniać materiały. Wszystko ma otoczkę mowę nienawiści, co będzie teraz na porządku dziennym. To idzie w tym kierunku” – wskazywała europosłanka.

Polityczne działanie Brukseli

„Zobaczymy jaka będzie interpretacja sądu – w naszej ocenie powinien to umorzyć. Parlament Europejski działał politycznie, nikt poza sprawozdawcą nawet nie zapoznał się z aktami sprawy” – dodawała Kempa.

 

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo