Kaczyński do producentów malin: Ci, którzy zostali skrzywdzeni podczas sprzedaży, otrzymają pomoc od państwa

2
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/PAP/Piotr Polak

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że będą dopłaty do sprzedanych malin dla plantatorów z województwa lubelskiego. O szczegółach wsparcia wkrótce poinformuje minister rolnictwa Robert Telus.

  • Kaczyński: Naszą ideą jest pełne zrównanie szans i pełne zrównanie poziomu życia między polskim miastem, tym wielkim, najbogatszym, a polską wsią.
  • Prezes PiS nawiązał również do województwa lubelskiego, w którym uprawiane są maliny.
  • Prezes PiS: Czy myślicie państwo żeśmy o tym zapomnieli? Nie. Ci, którzy zostali skrzywdzeni podczas sprzedaży, otrzymają pomoc od państwa.
  • Zobacz także: Jabłoński: Dziś liczba Polaków ewakuowanych z Izraela dojdzie niemal do tysiąca osób

Naszą ideą jest pełne zrównanie szans i pełne zrównanie poziomu życia między polskim miastem, tym wielkim, najbogatszym, a polską wsią. Tego chcemy i mogę powiedzieć z ogromną dumą, że w ciągu tych 8 lat zbliżyliśmy się do tego celu. Te nożyce się nie rozwierają, ta różnica jest coraz mniejsza - stwierdził Kaczyński.

Polityk zaznaczył, że nie ma Polski bez wsi i nie ma Polski bez rolnictwa. Dodał, że chodzi o to, aby wszystko, co dziś jest udziałem ludzi mieszkających w wielkich miastach, było też dla wsi.

Kaczyński: Rolnicy otrzymają pomoc od państwa 

Prezes PiS nawiązał również do województwa lubelskiego, w którym uprawiane są maliny.

W 2,5 powiatach uprawia się maliny. I z tym są obecnie kłopoty, kłopoty z cenami. Czy myślicie państwo żeśmy o tym zapomnieli? Nie. Ci, którzy zostali skrzywdzeni podczas sprzedaży, otrzymają pomoc od państwa - zapewnił polityk.

Wielokrotnie podnosiłem sprawę cen malin podczas moich rozmów z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Dziś Pan Prezes ogłosił, że będą dopłaty do sprzedanych malin! - oznajmił Michał Moskal, szef Gabinetu Politycznego Prezesa PiS.

Czytaj także: O co chodzi ze skargą Ukrainy na Polskę do Światowej Organizacji Handlu? Stały Przedstawiciel Polski przy Unii Europejskiej dementuje. Sadoś: "Żadne pismo nie trafiło do WTO"

Telus wkrótce poda szczegóły wsparcia 

Jak podał portal lublin112.pl, “w planie jest zakup przetwórni owoców, co miałoby pomóc w rozwiązaniu problemu sadowników a także zapewnić stabilizację na rynku”. Miałaby ona funkcjonować w strukturach Krajowej Grupy Spożywczej.

O szczegółach wsparcia we wtorek lub w środę ma poinformować minister Robert Telus.

Chcemy, aby obszary wiejskie rozwijały się oraz rozbudowywały swoją infrastrukturę. Przedstawiliśmy również projekt promowania lokalnych produktów. Prawo i Sprawiedliwość zawsze będzie wspierało polską wieś oraz polskich rolników - powiedziała we wtorek w Proszowicach europoseł PiS Beata Szydło.

Źródło: lublin112.pl, x

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo