Lewica w szoku. Justyna W. usłyszała wyrok za pomoc przy aborcji

7
0
1
Rozprawa sądowa przeciwko Justynie W.
Rozprawa sądowa przeciwko Justynie W. / Fot. Twitter

Aktywistka Justyna W. usłyszała wyrok za udostępnienie tabletek poronnych kobiecie, która prosiła o pomoc. Potem tłumaczyła, że nie mogła być obojętna wobec rzekomej przemocy domowej.

  • W 2020 r. Justyna W., działaczka Aborcji bez Granic i aktywistka Aborcyjnego Dream Teamu podała pewnej kobiecie tabletki poronne.
  • Teraz oskarżona usłyszała wyrok 8 miesięcy ograniczenia wolności poprzez wykonanie 30 godzin prac społecznych.
  • Kobieta po ogłoszonym wyroku zapowiedziała, że złoży apelację do sądu.

W 2020 roku do Justyny W., działaczki Aborcji bez Granic i aktywistki Aborcyjnego Dream Teamu, zwróciła się kobieta z prośbą o pomoc w dokonaniu aborcji. Kobieta miała już jedno dziecko, była w drugiej ciąży, a partner uniemożliwił jej wyjazd za granicę w celu dokonania aborcji.

Na podstawie historii, którą usłyszałam, odnośnie przemocowości jej relacji, zdecydowałam się o wysłaniu swoich własnych tabletek - stwierdziła oskarżona kobieta w rozmowie z TVN-em.

Według jej zeznań wspomniana kobieta nie zażyła ostatecznie tabletek, gdyż w porę zareagował jej partner, który wezwał policję.

Czytaj więcej: Spięcie między dziennikarzami. Czy dojdzie do debaty Szlachtowicz-Orłowski?

Justyna usłyszała wyrok

Proces Justyny W.  ruszył 8 kwietnia 2022 roku, ale rozprawa została odroczona do 14 lipca. Tego dnia odroczono ją po raz kolejny na trzy miesiące. 14 października odroczono ją do 11 stycznia 2023 roku, a potem kolejno do 6 lutego i 14 marca.

We wtorek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał oskarżoną na osiem miesięcy ograniczenia wolności - przez wykonywanie 30 godzin nieodpłatnych prac społecznych w miesiącu. Sąd uniewinnił kobietę od drugiego zarzutu - posiadania i wprowadzania do obrotu zakazanych substancji - tabletek mizoprostolu.

Konieta po usłyszeniu wyroku zapowiedziała złożenie apelacji. 

Będę dalej pomagać w aborcjach. Nic się nie zmieni - stwierdziła.

Źródło: tvn24.pl, twitter.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
7
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo