Wspieraj wolne media

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Europosłowie głosujący za przyjęciem traktatów pod obserwacją. Bąkiewicz: "Zdrajcy muszą odpowiedzieć za swoje czyny"

80
0
1
Robert Bąkiewicz
Robert Bąkiewicz / Fot. Facebook

Prezes telewizji Media Narodowe Robert Bąkiewicz przekazał, że 6 grudnia złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zdrady dyplomatycznej przez europosłów.

  • Prezes telewizji Media Narodowe Robert Bąkiewicz poinformował, że w środę złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
  • Chodzi o ewentualne popełnienie przestępstwa zdrady dyplomatycznej przez grupę polskich europosłów.
  • Jeden z wymienionych polityków odgrażał się w komentarzach i ostrzegał Bąkiewicza.
  • Zobacz także: Półtawska: Nie można negować pragnienia rodzicielstwa, ale in vitro jest grzechem

Były prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i prezes telewizji Media Narodowe Robert Bąkiewicz przekazał, że 6 grudnia złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 129 k.k. w związku z art. 127 § 1 k.k. w związku z art. 11 § 2 k.k.

Zdrajcy muszą odpowiedzieć za swoje czyny, dlatego 6 grudnia złożyłem do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 129 k.k. w związku z art. 127 § 1 k.k. w związku z art. 11 § 2 k.k - poinformował Robert Bąkiewicz.

Art. 129 kodeksu karnego mówi o zdradzie dyplomatycznej, zaś art 127 § 1 kodeksu karnego mówi o zamachu stanu.

Robert Bąkiewicz nawiązuje tym samym do niedawnego głosowania w Parlamencie Europejskim w sprawie zmiany traktatów unijnych. Wówczas za zmianami zagłosowali europosłowie: Róża Thun und Hohenstein, Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller oraz Sylwia Spurek.

Jeden z wymienionych wyżej europosłów tj. Marek Belka, postanowił skomentować wpis Bąkiewicza. Wskazał on, że jego zdaniem "dobrze" wygląda 234 art. Kodeksu Karnego.  W ten sposób dał jasno do zrozumienia, żeby nie zadzierać z europosłem.

Dużo związków. Cały krużganek można z nich ustawić. Jest jeszcze jeden godny polecenia artykuł… 234 - napisał Marek Belka.

Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - czytamy w 234 art. Kodeksu Karnego

Czytaj więcej: Opóźnia się zmiana traktatów unijnych. Hiszpańska prezydencja przeciąga złożenie wniosku. Stanie się to prawdopodobnie po najbliższym szczycie liderów Unii Europejskiej

Zmiana traktatów unijnych i federalizacja Unii Europejskiej

Parlament Europejski przegłosował sprawozdanie na temat zmian traktatów unijnych. W głosowaniu 291 europosłów było "za", 274 - "przeciw", a 44 - wstrzymało się od głosu. Wśród polskich przedstawicieli znalazło się dziewięciu europosłów. Jedną z forsowanych zmian jest bowiem rezygnacja z zasady jednomyślności w głosowaniach w Radzie UE w 65 dziedzinach.

Propozycja bazuje na raporcie Parlamentu Europejskiego przygotowanym przez niemiecko-francuską grupę ekspercką. Dokument przewiduje liczne zmiany ustrojowe Unii, między innymi likwidację prawa weta w 65 obszarach, w tym w zakresie polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, obrony, podatków i budżetu. Przesuwa również liczne kompetencje z państw narodowych do Brukseli.

Raport rekomenduje ponadto m.in. propozycje uczynienia mechanizmu warunkowości narzędziem sankcjonowania naruszeń praworządności. Propozycje obejmują m.in. zmianę treści art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, tak aby obniżyć wymogi co do wszczęcia przewidzianej tam tzw. procedury naruszeniowej.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com, tysol.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
80
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo