Japonia uruchamia największą na świecie elektrownię jądrową. Premier Fumio Kishida jest gorącym orędownikiem tego rodzaju energii. W minionym roku Niemcy zamknęły wszystkie elektrownie

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" poinformował niedawno, że największa elektrownia jądrowa pod względem produkcji energii Kashiwazaki-Kariwa zostanie ponownie uruchomiona. Premier Fumio Kishida opowiada się za ponownym zwiększeniem wykorzystania tego źródła energii.

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" poinformował niedawno, że największa elektrownia jądrowa pod względem produkcji energii Kashiwazaki-Kariwa zostanie ponownie uruchomiona. Wcześniej została wygaszona po katastrofie nuklearnej w Fukushimie. Po katastrofie w Japonii wstrzymano prace wszystkich elektrowni jądrowych.

Japonia rozpoczyna ponowne uruchamianie największej elektrowni jądrowej na świecie. Elektrownia Kashiwazaki-Kariwa została zamknięta w następstwie katastrofy reaktora w Fukushimie w 2011 roku. Po szeroko zakrojonych kontrolach bezpieczeństwa japoński urząd ds. energii jądrowej zezwolił operatorowi Tepco na ponowne umieszczenie elementów paliwowych w jednym z siedmiu reaktorów - czytamy w niemieckim dzienniku "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Gazeta dodała również, że firma energetyczna, która jest również operatorem uszkodzonej elektrowni w Fukushimie, ogłosiła, że rozpoczęła ten proces.

Czytaj więcej: Rząd zabierze się za umowy zlecenie? Milionów Polaków czeka obniżka wynagrodzenia. To nie koniec lewicowych pomysłów

Japonia stawia na elektrownie jądrowe

Niemiecki dziennik podkreśla, że w przeciwieństwie do Niemiec Japonia pozostaje przywiązana do energii jądrowej. Szczególnie Premier Fumio Kishida opowiada się za ponownym zwiększeniem wykorzystania tego źródła energii w celu zmniejszenia zależności od importowanej ropy i gazu oraz ochrony klimatu. 

Według Japońskiej Agencji Energii do lata ubiegłego roku ponownie uruchomiono dziesięć reaktorów, siedem przeszło niezbędne testy, a dziesięć kolejnych jest obecnie kontrolowanych. Celem jest zwiększenie udziału energii jądrowej w miksie energetycznym z 6 procent w 2019 roku do 22 procent w 2030 roku - czytamy dalej.

Źródło: tysol.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo