Wspieraj wolne media

Jan Łopuszański ujawnia co współcześni wizjonerzy mówili o misji Polaków

18
0
0
Okładka książki
Okładka książki / Fot. Wydawnictwo Fronda

Jan Łopuszański był przed laty ważną postacią na prawicy. Do dziś jest przez niektóre osoby po prawej stronie wspominany i doceniany. Ostatnio przemawiał na Narodowym Marszu Życia w Warszawie. Pomimo swoich 69 lat robił wrażenie żywotnego, co może rodzić podejrzenie, że może powrócić do czynnej polityki.

Łopuszański w 1981 roku ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Działał w Solidarności. Po transformacji ustrojowej był jedną z głównych pistacji Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego (obok Marka Jurka, który ostatnio zniknął z polityki, Antoniego Macierewicza, który jest aktywnym politykiem PiS, Stefana Niesiołowskiego, który zmienił stronę barykady). Z ZChN, w 1999 roku, miał, według Wikipedii, odejść sprzeciwiając się integracji z NATO i UE. W 2000 roku nie udało mu się zostać prezydentem. W 2001 roku został posłem z listy Ligi Polskich Rodzin (którą po wyborach zdominował Roman Giertych). W 2003 porzucił LPR. Występował na łamach Radia Maryja. W 2021 roku związał się z ruchem Polska Jest Jedna.

Nakładem wydawnictwa Fronda ukazała się kolejna książka Jana Łopuszańskiego „Bóg wtajemnicza w polskość”. Były polityk w swej pracy opisuje jak współcześni wizjonerzy, osoby oddziałujące na polskich katolików, kreśliły rolę Polski i Polaków w Bożym Planie.

Wśród opisanych przez Łopuszańskiego znalazły się takie osoby jak: Zofia Kossak, siostra Faustyna Kowalska, wizjonerka siostra Helena Majewska, wizjonerka Rozalia Celakówna, wizjonerka z Siekierek w Warszawie Władysława Fronczak, wizjonerka Bronisława Kuczewska, wizjonerka Ludmiła Krakowiecka, wizjonerka Anna Dąmbska, wizjonerka Zofia Nosko (Centuria), współczesny wizjoner Adam Człowiek, arcybiskup Józef Bilczewski, arcybiskup Józef Teodorowicz, kardynał August Hlond, Franciszek Cegiełka, święty Maksymilian Maria Kolbe, błogosławiony Stefan kardynał Wyszyński, święty Jan Paweł II.

Nawet dla katolików odrzucających wszelkie współczesne rzekome wizje, praca Łopuszańskiego może nieść ważną i ciekawą socjologiczną wiedzę o rzekomych wizjonerach i ich istotnym wpływie na często bardzo zaangażowane i oddziaływujące w swoim środowisku osoby w polskim Kościele. Osoby, które jak pokazuje przykład partii PJJ, mają swoje ambicje polityczne i mogą PiS odebrać kilka procent w wyborach, co przekłada się na przegraną w wyborach partii rządzącej przez ostanie 8 lat.

Sonda
Wczytywanie sondy...
18
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo