Jaki: Polskę czeka katastrofa. Za tym wszystkim głosowały partie, w których jest PO, PSL, Hołownia i Lewica
Patryk Jaki z Suwerennej Polski poinformował, że koalicja Donalda Tuska poparła pakt migracyjny. “Nie zdajecie sobie sprawy z tego, co to będzie oznaczało dla naszego kraju” - stwierdził europoseł.
- Jaki: Dokładnie za dwa lata miliony migrantów będą rozdzielane do różnych państw, w tym do Polski.
- Poinformował, że unijna komisarz spraw wewnętrznych "chciałaby ok. 4,5 mln migrantów rocznie przyjmować i rozdzielać do różnych państw".
- Polityk dodał, że za tym głosowały partie, w których jest PO, PSL, Polska 2050 i Lewica.
- Zobacz także: Ludobójstwo na Wołyniu, żołnierze niezłomni i nie tylko. W co jeszcze chce uderzyć resort edukacji?
Komisja w PE właśnie przyjęła pakt migracyjny. Dokładnie za dwa lata miliony migrantów będą rozdzielane do różnych państw, w tym do Polski. Według Paktu będzie można się wykupić - 20 tys. euro za każdego migranta - ale jeżeli KE stwierdzi, że jest sytuacja kryzysowa, to wtedy nie będzie można się wykupić. Ylva Johansson, komisarz europejska mówi, że chciałaby ok. 4,5 mln migrantów rocznie przyjmować i rozdzielać do różnych państw - powiedział europoseł Patryk Jaki.
Polityk dodał, że za takimi zasadami głosowały partie, w których jest PO, PSL, Polska 2050 i Lewica.
To jest wstyd jak ta cała ekipa Tuska i koalicja 13 grudnia postępuje - dodał.
Komisja w PE właśnie przyjęła Pakt Migracyjny. Wszystkie partie z #Koalicji13Grudnia były “za”. Polskę czeka katastrofa 👇 pic.twitter.com/bx5vWiWosR — Patryk Jaki - MEP (@PatrykJaki) February 14, 2024
Czytaj także: Tusk mija się z faktami odnośnie CPK. Budowa się jeszcze nie zaczęła? Demagog ujawnia manipulację
Komisarz Johansson: Polska będzie współpracować przy realizacji polityki migracyjnej
Tymczasem unijna komisarz spraw wewnętrznych Ylva Johansson w rozmowie z “Rzeczpospolitą” powiedziała, że jest przekonana, że nasz kraj będzie w pełni współpracować w polityce migracyjnej. Podała również główne osiągnięcia paktu.
Po pierwsze – ochrona praw indywidualnych, w tym zapewnienie prawa do bezpłatnej porady prawnej i zagwarantowanie ludzkich warunków czekania na rozpatrzenie wniosku azylowego. Po drugie dużo szybszy proces azylowy, bo wnioski będą oceniane na granicy. I sama decyzja o powrocie będzie wydawana od razu z negatywną decyzją w sprawie azylu. To będzie skutkowało wzrostem liczby powrotów - wyjaśniła.
Johansson zaznaczyła, że w UE w końcu będą przepisy, które zobowiązują do solidarności między państwami w razie kryzysu migracyjnego.
Źródło: x.com, tvp.info