Wspieraj wolne media

Jaiden odmówił zdjęcia flagi Gadsdena. 12-latek ukarany za rzekome rozpraszanie innych uczniów. Jak się okazało, pracownicy szkoły nie muszą przestrzegać zasad

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

12-letni Jaiden odmówił zdjęcia flagi Gadsdena z plecaka kiedy władze szkoły stwierdziły, że ta flaga rozprasza i obraża innych uczniów. Po tym, jak poproszono go o opuszczenie szkoły za odmowę podporządkowania się, zrobił sobie zdjęcie przy samochodzie jednego z pracowników szkoły.

12-letniemu uczniowi szkoły Vanguard nakazano usunąć naszywkę z flagą, na której widnieje zwinięty grzechotnik i napis "Nie deptaj mnie" na żółtym tle zanim pozwolono mu wrócić do klasy wynika z materiału filmowego przedstawiającego spotkanie matki dziecka z administratorem opublikowanego na portalu Twitter/X.

Administrator publicznej szkoły społecznej powiedział mamie chłopca, że nie może eksponować naszywki ze względu na pochodzenie flagi z niewolnictwem i handlem niewolnikami. Jednak matka dziecka odpowiada, że początków flagi Gadsdena tak naprawdę można doszukiwać się w wojnie o niepodległość, a nie w niewolnictwie. Według doniesień, siódmoklasista miał także inne naszywki przedstawiające broń półautomatyczną, co zdaniem szkoły narusza zasady dotyczące ubioru.

Nagranie ze spotkania zostało opublikowane przez konserwatywnego autora Connora Boyacka i szybko stało się popularne w Internecie, przyciągając uwagę w całym kraju i wywołując ogólnokrajową debatę na temat historii i znaczenia flagi.

Poznajcie 12-letniego Jaidena, który wczoraj został wyrzucony z zajęć w Colorado Springs za posiadanie naszywki z flagą Gadsden, która według szkoły "pochodzi z niewolnictwa" - napisał Connor Boyack.

Komisja ds. Równych Szans w Zatrudnieniu orzekła w 2016 r., że sama flaga nie jest symbolem rasistowskim, ale czasami jest interpretowana jako przekazująca treści o zabarwieniu rasistowskim w niektórych kontekstach, badając skargę pracownika poczty amerykańskiej dotyczącą współpracownika noszącego kapelusz z flagą.

Czytaj więcej: Na Podkarpaciu Caritas Polska zorganizowała ogólnopolski finał akcji "Tornister pełen uśmiechów". Inicjatywa ta wspiera dzieci z potrzebujących rodzin. Wyprawka szkolna trafiła do 15 tys. dzieci

Uczniom nie wolno, pracownikom szkoły już tak

Najbardziej interesującym faktem w tej sprawie jest nierówność wobec panujących w tej szkole rzekomych zasad. Po wyjściu ze szkoły, matka dziecka zrobiła zdjęcie chłopcu na tle bardzo interesującego pojazdu. Był on powyklejany różnymi lewicowymi emblematami. Jak się okazało, pojazd należy do jednego z pracowników tej placówki edukacyjnej.

12-letni Jaiden odmówił zdjęcia flagi Gadsdena z plecaka kiedy władze szkoły stwierdziły, że ta flaga rozprasza i obraża innych uczniów. Po tym, jak poproszono go o opuszczenie szkoły za odmowę podporządkowania się, zrobił sobie zdjęcie przy samochodzie jednego z pracowników szkoły - informuje jeden z użytkowników.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo