Na Podkarpaciu Caritas Polska zorganizowała ogólnopolski finał akcji "Tornister pełen uśmiechów". Inicjatywa ta wspiera dzieci z potrzebujących rodzin. Wyprawka szkolna trafiła do 15 tys. dzieci

0
0
23
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

W gminie Bircza na Podkarpaciu Caritas Polska zorganizowała ogólnopolski finał akcji "Tornister pełen uśmiechów". To inicjatywa, która wspiera dzieci z potrzebujących rodzin. Dzięki niej wyprawkę szkolną otrzymało w sumie aż 15 tys. uczniów z Polski i zagranicy.

W gminie Bircza na Podkarpaciu Caritas Polska zorganizowała ogólnopolski finał akcji "Tornister pełen uśmiechów". To inicjatywa, która wspiera dzieci z potrzebujących rodzin. Dzięki niej wyprawkę szkolną otrzymało w sumie aż 15 tys. uczniów z Polski i zagranicy. To inicjatywa z wieloletnią tradycją, jednak cel od lat jest ten sam, czyli wsparcie rodzin w przygotowaniach do nowego roku szkolnego.

Od 15 lat trwa ten program. W tym czasie rozdaliśmy już w całym kraju ponad 210 tys. tornistrów oraz wyprawek szkolnych, które trafiły do najbiedniejszych dzieci z Polski, ale także do polskich dzieci z Ukrainy, Białorusi, Litwy, do dzieci uchodźczych z Ukrainy - zaznaczył ks. dr Marcin Iżycki dyrektor Caritas Polska.

W tym roku wyprawkę szkolną otrzyma łącznie 15 tysięcy dzieci z Polski i zagranicy. Dramatyczna sytuacja edukacyjna w Syrii i Libanie skłoniła Caritas do działania na rzecz tych regionów. W sumie na Bliski Wschód trafi 700 kolorowych plecaków. Dzieci znajdą w nich m.in. zeszyty, długopisy, kredki, farbki i blok rysunkowy.

Czytaj więcej: Rząd przekazał ponad 200 mln zł dla uczniów z Ukrainy. Minister finansów ujawnia ile Polska przekazuje Kijowowi. Ukraiński ambasador wyśmiewa polską pomoc

Caritas od wielu lat pomaga dzieciom w drodze do szkoły

Jak co roku akcja kończy się wielkim finałem. Tegoroczny odbył się w Starej Birczy koło Przemyśla i połączony był z rodzinnym festynem. W programie przewidziano wiele atrakcji, w tym występy artystyczne oraz animacje. Działania Caritas Polska od lat wspierają ludzie dobrej woli.

Pomagamy na co dzień, pomagamy od serca i naprawdę służymy ludziom.  Wspieramy Caritas cały czas oraz dostrzegamy ludzi potrzebujących - wskazał pan Józef.

Jak co roku patronat nad akcją objęła para prezydencka.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo