Wspieraj wolne media

Izba Zbożowa-Paszowa oceniła obecną sytuację na rynku. Sprzedający mają zły ogląd na sytuację. "Plony osiągane przez rolników są bardzo zróżnicowane regionalnie"

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Izba Zbożowo-Paszowa poinformowała o zróźnicowaniu zbiorów kukurydzy. Wskazano, że blisko połowę plonów pozyskano z Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Sytuację na rynku utrudnia fakt błędnej oceny sprzedających.

Izba Zbożowo-Paszowa poinformowała, że zaawansowanie zbiorów kukurydzy na ziarno jest zróżnicowane regionalnie. W jej ocenie według stanu na 17 października tego roku najwięcej kukurydzy, ponad 40 proc., zebrano na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

Na Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie zaawansowanie zbiorów sięgało 20-25 proc., a na północy kraju zbliżało się do 30 procent.

Plony osiągane przez rolników są bardzo zróżnicowane regionalnie i kształtują się w szerokim przedziale 6-15 t/ha kukurydzy mokrej - czytamy w komunikacie Izby Zbożowo-Paszowej.

Czytaj więcej: Rejestracja kur. Zapowiadanej nowelizacji nadal brak

Oczekiwania sprzedających odbiegają od obecnych cen na rynku

Wskazano, że wysokie plony notuje się przede wszystkim na południu i południowym wschodzie, a słabsze w centrum i na północnych zachodzie kraju.

Ceny kukurydzy pozostają pod presją trwających zbiorów. W zależności od regionu, ceny oferowane przez przetwórców za kukurydzę mokrą (30 proc. wilgotności) zawierają się w przedziale od 380 zł/t na południowym wschodzie do 460 zł/t na zachodzie i północy kraju. Z kolei ceny kukurydzy suchej kształtują się w przedziale 670-750 zł/t - czytamy dalej.

Izba wskazała, że oczekiwania sprzedających rozmijają się z obecnymi cenami zbóż na rynku, co ogranicza liczbę zawieranych transakcji.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo