Wspieraj wolne media

Iga Świątek przegrywa finałowy mecz turnieju WTA 1000 w Madrycie z Aryną Sabalenką

1
1
1
Aryna Siarhiejeuna Sabalenka – białoruska tenisistka
Aryna Siarhiejeuna Sabalenka – białoruska tenisistka / Fot. Twitter @WTA

Iga Świątek, polska tenisistka i obecna liderka światowego rankingu, doznała porażki w finale turnieju WTA 1000 w Madrycie. Mimo zdobycia jednego seta, nie zdołała pokonać świetnie dysponowanej Białorusinki Aryny Sabalenki. Mecz zakończył się wynikiem 3:6, 6:3, 3:6 po emocjonującym starciu dwóch najlepszych zawodniczek na kortach ziemnych.

Mecz finałowy w Madrycie był prawdziwym widowiskiem, a obie tenisistki zaprezentowały wysoki poziom gry. Aryna Sabalenka od samego początku stawiała Igę Świątek przed trudnymi wyzwaniami, mimo że Polka jest specjalistką od gry na nawierzchni ziemnej. Świątek utrzymała się w tempie rywalki do stanu 3:3 w pierwszym secie, jednak Białorusinka zdołała przełamać jej serwis i wygrać pierwszą partię wynikiem 6:3.

W drugim secie to Świątek podjęła decyzję o przejęciu inicjatywy i próbie dominacji na korcie. Ta strategia przyniosła jej sukces, a set zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść Polki, wyrównując stan meczu.

Trzeci set rozpoczął się znakomicie dla Sabalenki, która szybko objęła prowadzenie 3:0 w gemach. Świątek starała się odrabiać straty i po emocjonującej walce doprowadziła do remisu 3:3. Jednak Białorusinka nie dała za wygraną i ponownie odzyskała przewagę. W ostatnim gemie Świątek broniła się przed piłkami meczowymi, ale ostatecznie musiała uznać wyższość swojej rywalki.

Mecz zakończył się wynikiem 3:6, 6:3, 3:6 na korzyść Aryny Sabalenki, która zrewanżowała się Świątek za porażkę w finale turnieju w Stuttgarcie. Pomimo przegranej, Iga Świątek utrzymuje się na pozycji liderki światowego rankingu, tuż przed Aryną Sabalenką.

Po zakończonym meczu Świątek pochwaliła swoją rywalkę, podkreślając, że obie tenisistki mają wspaniały sezon. Mimo porażki, polska zawodniczka jest nadal jednym z największych talentów kobiecego tenisa i ma przed sobą wiele kolejnych wyzwań.

Źródło: tvmn.pl, RMF24