Wspieraj wolne media

I znowu nie ma partii w 100% katolickiej i konserwatywnej

Jan  Bodakowski
13
0
23
Jan Bodakowski stop aborcji
Jan Bodakowski stop aborcji / Fot. Jan Bodakowski

Przejawem braku kultury politycznej w naszym kraju jest to, że zamiast normalnych partii politycznych mamy komitety wyborcze będące zbieraniną ludzi o często odmiennych poglądach. Zamiast partii różniących się programami i ideami, a łączących ludzi o wspólnej wizji tego, jakie wyzwania stoją przed Polską i jak na nie odpowiadać, mamy partie (listy, komitety wyborcze), które łączą ludzi od sasa do lasa.

Spisek przeciwko Polsce i Polakom

Jest to pokłosie braku kultury politycznej, braku formacji działaczy i elektoratu. Sytuacja, która wynika z wielowiekowych zabiegów sił antypolskich. Wrogie Polsce mocarstwa, zaborcy, sanacyjna klika, komuniści, Niemcy, Rosjanie, i inne wiadome nacje, Unia Europejska, lewice, globaliści, masoneria, wszelkimi sposobami, od ludobójstwa, poprzez wykorzenianie, wytrwale i konsekwentnie, od wieków, dbają o to, by normalne życie polityczne w naszym kraju nie powstało. By ludzie nie byli zdolni do samoorganizacji, by nie mieli wiedzy i kultury życia politycznego, by się nie angażowali. By byli przedmiotem, a nie podmiotem decyzji.

W konsekwencji w naszym kraju nie ma normalnych partii politycznych, mających program, demokratyczną strukturę, rozbudowane kadry terenowe, reprezentujących. Są takie pospolite ruszenia, do których pod wpływem emocji, subiektywnych widzimisię, trafiają ludzie mający często sprzeczne poglądy (pod wpływem mediów należących do globalnych korporacji najczęściej wierzących w lewicowe zabobony).

Nie ma w Polsce partii katolickiej

Wypadkową tej smutnej sytuacji jest to, że po prawie 34 latach od transformacji ustrojowej nie ma w Polsce partii mającej katolicki i konserwatywny program. Mamy oczywiście organizacje pozarządowe ekspertów (takie jak Ordo Iuris), organizacje biorące udział w debacie publicznej (jak Życie i Rodzina), media (np. Nasz Dziennik), komentatorów politycznych, ale partii przekuwającej te działania na rzeczywistość polityczną nie.

W konsekwencji kolejny raz katolik nie ma na kogo głosować. Musi co najwyżej dokonywać wyboru mniejszego zła, pracowicie wyszukując na liście wyborczej kandydatów, którzy w parlamencie reprezentowali lub mogą reprezentować katolicki punkt widzenia. Jest to oczywiście realnie trudno wykonalne, bo trzeba byłoby przeszukać bazy głosowań sejmowych – na co ludzie ani umiejętności, ani wiedzy, ani czasu nie mają.

Potrzeba wysiłku intelektualnego

By podejmować właściwe decyzje wyborcze, trzeba sobie uświadomić swoje własne poglądy. Zastanowić się co uważamy za problem w naszym kraju, jakie widzimy wyzwania stojące przed naszym krajem, jak chcemy owe problemy rozwiązywać i jak przeciwdziałać tym problemom. Niestety większość ludzi, w tym i tych garnących się do polityki nawet nie czuje potrzeby takiej analizy. W konsekwencji ich bytność w polityce jest potem pozbawiona logiki.

Taki wysiłek powinni podjąć też wyborcy, by móc racjonalnie dokonać selekcji kandydatów w wyborach. Niestety taki wysiłek nie jest podjęty, wybór dokonywany jest emocjonalnie, a potem okazuje się, że wybrany polityk nie spełnia naszych oczekiwań. Podobnie i w innych dziedzinach życia irracjonalne wybory często rozczarowują.

Rolą konserwatywnych organizacji powinna być pomoc wyborcom w dokonaniu racjonalnych wyborów. Wyborcy powinni mieć dostarczony zestaw informacji o tym, jak w ważnych sprawach głosowali poszczególni politycy. Przebadana aktywność polityków powinna być dość szeroka, od kwestii gospodarczych do kwestii np. aborcji czy tęczowej rewolucji.

Listy proaborcyjnych posłów krokiem w dobrą stronę

Takie zestawienia powinny być tworzone tak, jak dziś środowiska antyaborcyjne analizują aktywność posłów w kwestii aborcji. Aborcja to ordynarne morderstwo niewinnego człowieka, odebranie człowiekowi podstawowego prawa do życia, które zaczyna się w momencie poczęcia. Ludzi niewinnych nie wolno zabijać (podczas gdy można, a nawet trzeba zabijać ludzi winnych — agresorów na wojnie czy morderców albo pedofilów).

Wspieranie aborcji, czyli mordowanie nienarodzonych ma też na celu osłabienie narodu. Doskonale rozumieli to Niemcy. To właśnie dlatego 80 lat temu narodowo socjalistyczne Niemcy okupujące ziemie polskie, by było coraz mniej Polaków, wprowadziły aborcję bez ograniczeń dla Polek.

80 lat później za zabijaniem polskich dzieci zagłosowali posłowie (w tym i posłowie PiS), odrzucając społeczny projekt ustawy „Aborcja to Zabójstwo” przewidujący zakaz promowania aborcji i karanie za pomoc w mordowaniu nienarodzonych dzieci.

Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu poparli (czyli głosowali za aborcją) posłowie partii Wolnościowcy Artur Dziambor i Jakub Kulesza. Wstrzymał się od głosowania, czyli nie był za pracami nad ustawą antyaborcyjną (czyli w opinii przeciwników aborcji był za aborcją) Stanisław Tyszka z Konfederacji. Oznacza to, że dla wyborcy katolickiego, konserwatywnego, narodowego, prawicowego miejsce posłów Dziambora, Kuleszy i Tyszki jest na śmietniku polskiej polityki.

Przeciwko odrzuceniu ustawy, czyli za pracami nad nią (czyli za życiem i przeciwko aborcji) głosował Dobromir Sośnierz z Wolnościowców i posłowie Konfederacji (Konrad Berkowicz, Krystian Kamiński, Michał Urbaniak, Krzysztof Bosak, Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki, Grzegorz Braun i Krzysztof Tuduj).

W polskiej polityce nie ma też miejsca dla polityków PO, Koalicji Polskiej, Lewicy, Polski 2050, Porozumienia, Lewicy Demokratycznej — wszyscy oni głosowali za odrzuceniem społecznego projektu antyaborcyjnego, czyli w opinii obrońców życia za aborcją. Podobnie w polskiej polityce nie ma miejsca dla większości posłów PiS.

Na posłów proaborcyjnych katolik nie może głosować. Proaborcyjni posłowie nie mogą przyjmować komunii świętej, a jeżeli to robią, jest to grzech świętokradztwa.

Za odrzuceniem społecznego projektu antyaborcyjnego, czyli w opinii przeciwników aborcji za aborcją, głosowali tacy posłowie PiS jak:
1. Adamczyk Andrzej
2. Andzel Waldemar
3. Arent Iwona
4. Ast Marek
5. Bartosik Ryszard
6. Borowiak Joanna
7. Bortniczuk Kamil
8. Borys-Szopa Bożena
9. Cymański Tadeusz
10. Czarnecki Przemysław
11. Czarnecki Witold
12. Czarnek Przemysław
13. Czartoryski Arkadiusz
14. Czerwińska Anita
15. Czochara Katarzyna
16. Dobrzyński Leszek
17. Drabek Przemysław
18. Dworczyk Michał
19. Dziuk Barbara
20. Emilewicz Jadwiga
21. Fogiel Radosław
22. Gembicka Anna
23. Giżyński Szymon
24. Gliński Piotr
25. Golińska Małgorzata
26. Gonciarz Jarosław
27. Gróbarczyk Marek
28. Gut-Mostowy Andrzej
29. Hoc Czesław
30. Hoffmann Zbigniew Grzegorz
31. Horała Marcin
32. Hreniak Paweł
33. Kaczyński Jarosław
34. Kamiński Mariusz
35. Kołakowski Lech
36. Kossakowski Wojciech
37. Kowalczyk Henryk
38. Kowalczyk Leszek
39. Krajewski Jarosław
40. Krasulski Leonard
41. Król Piotr
42. Krupka Anna
43. Kryj Andrzej
44. Kubiak Marta
45. Kuchciński Marek
46. Kwiecień Anna
47. Kwitek Marek
48. Lichocka Joanna
49. Lipiec Krzysztof
50. Ławniczak Tomasz
51. Maląg Marlena Magdalena
52. Mateusiak-Pielucha Beata
53. Matuszny Kazimierz
54. Mosiński Jan
55. Mularczyk Arkadiusz
56. Ociepa Marcin
57. Olejniczak Waldemar
58. Osuch Jacek
59. Pamuła Teresa
60. Pawłowska Monika
61. Piecha Bolesław
62. Piechowiak Grzegorz
63. Pieczarka Anna
64. Płażyński Kacper
65. Pogoda Szymon
66. Porowska Violetta
67. Porzucek Marcin
68. Puda Grzegorz
69. Rau Zbigniew
70. Romanowski Rafał
71. Rusecka Urszula
72. Rychlik Paweł
73. Sasin Jacek
74. Schmidt Anna
75. Schreiber Łukasz
76. Sipiera Zdzisław
77. Smoliński Kazimierz
78. Sobolewski Krzysztof
79. Soboń Artur
80. Soin Agnieszka
81. Sójka Katarzyna
82. Stachowiak-Różecka Mirosława
83. Suski Marek
84. Szałabawka Artur
85. Szczurek-Żelazko Józefa
86. Szefernaker Paweł
87. Szlachta Andrzej
88. Szwed Stanisław
89. Szymańska Ewa
90. Śniadek Janusz
91. Świat Jacek
92. Terlecki Ryszard
93. Tomaszewski Włodzimierz
94. Wassermann Małgorzata
95. Wawrzyk Piotr
96. Witek Elżbieta
97. Wojciechowski Grzegorz
98. Zagórski Marek
99. Zubowski Wojciech
100. Zyska Ireneusz

W polityce nie ma też miejsca dla tych posłów PiS, którzy się wstrzymali i nie poparli prac nad społecznym projektem ustawy antyaborcyjnej, czyli zdaniem przeciwników aborcji faktycznie poparli aborcje:
1. Babalski Zbigniew
2. Babinetz Piotr
3. Bartuś Barbara
4. Cicholska Anna Ewa
5. Duszek Marcin
6. Filipiak Ewa
7. Gosiewska Małgorzata
8. Gwiazdowski Kazimierz
9. Latos Tomasz
10. Machałek Marzena
11. Milczanowska Anna
12. Nowicka Danuta
13. Paluch Anna
14. Piontkowski Dariusz
15. Sellin Jarosław
16. Skwarek Sławomir
17. Szynkowski vel Sęk Szymon
18. Wargocka Teresa
19. Warwas Robert
20. Warzecha Jan
21. Zieliński Tomasz

Biorąc pod uwagę kwestie życia nienarodzonych dzieci, można zagłosować na tych posłów PiS, którzy głosowali za pracami nad społecznym projektem, czyli za życiem. Tylko tacy posłowie mają prawo przyjmować komunię świętą.

Mniejszość posłów PiS głosowała przeciwko aborcji:
1. Andruszkiewicz Adam
2. Ardanowski Jan Krzysztof
3. Baszko Mieczysław
4. Bąk Dariusz
5. Bochenek Rafał
6. Buda Waldemar
7. Chmielowiec Zbigniew
8. Choma Kazimierz
9. Chorosińska Dominika
10. Chrzan Tadeusz
11. Dąbrowska-Banaszek Anna
12. Dolata Zbigniew
13. Dorywalski Bartłomiej
14. Duda Elżbieta
15. Duda Jan
16. Dziedziczak Jan
17. Galemba Leszek
18. Gawęda Adam
19. Gawron Andrzej
20. Gaża Grzegorz
21. Glenc Teresa
22. Głuchowski Krzysztof
23. Gołojuch Kazimierz
24. Gosek Mariusz
25. Górska Agnieszka
26. Górski Maciej
27. Gwóźdź Marcin
28. Jach Michał
29. Janowska Małgorzata
30. Kaczmarczyk Norbert
31. Kaczyński Filip
32. Kaleta Piotr
33. Kaleta Sebastian
34. Kałużny Mariusz
35. Kanthak Jan
36. Kapinos Fryderyk
37. Kosztowniak Andrzej
38. Kownacki Bartosz
39. Kozanecka Ewa
40. Kozik Krzysztof Janusz
41. Kurowska Maria
42. Kurowski Władysław
43. Kurzępa Jacek
44. Lorek Grzegorz
45. Łapiak Aleksandra
46. Macierewicz Antoni
47. Malik Ewa
48. Małecki Jerzy
49. Materna Jerzy
50. Matusiak Grzegorz
51. Matuszewski Marek
52. Milewski Daniel
53. Moskal Kazimierz
54. Mrówczyński Aleksander
55. Murdzek Wojciech
56. Olszewski Dariusz
57. Ozdoba Jacek
58. Paul Jerzy
59. Płonka Elżbieta
60. Polaczek Jerzy
61. Polak Marek
62. Polak Piotr
63. Sak Piotr
64. Siarka Edward
65. Siarkowska Anna Maria
66. Stefaniuk Dariusz
67. Strzałka Beata
68. Szulowski Krzysztof
69. Śnieżek Adam
70. Tchórzewski Krzysztof
71. Telus Robert
72. Tułajew Sylwester
73. Uruski Piotr
74. Uściński Piotr
75. Warchoł Marcin
76. Wąsik Maciej
77. Wesoły Marek
78. Wicher Patryk
79. Wojtyszek Agata Katarzyna
80. Woś Michał
81. Woźniak Grzegorz Adam
82. Woźniak Tadeusz
83. Wójcik Michał
84. Zawiślak Sławomir
85. Zielińska Elżbieta
86. Zieliński Jarosław
87. Ziobro Zbigniew
88. Żalek Jacek

Mając wiedzę o głosowaniach posłów i w innych sprawach wyborcy mają możliwość dokonania wyboru mniejszego zła. Można mieć nadzieję, że na liście kandydatów do sejmu uda się wyłuskać sprawiedliwego, który w wielu sprawach głosował prawidłowo (a nie tylko w kwestii aborcji). Szkoda oczywiście, że nie ma partii, która w całej swej działalności byłaby zgodna z konserwatyzmem, katolicyzmem, antykomunizmem, patriotyzmem, nacjonalizmem. Szkoda, że na polskiej scenie politycznej katolicy i konserwatyści traktowani są jak mięso armatnie.

Sonda
Wczytywanie sondy...
13
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo