Wspieraj wolne media

Francja zakaże noszenia abai w szkołach. Minister edukacji Gabriel Attal: "Zdecydowałem, że abaje nie mogą być już noszone w szkołach"

0
0
0
Minister edukacji Francji Gabriel Attal
Minister edukacji Francji Gabriel Attal / Fot. Youtube

Minister edukacji Francji Gabriel Attal podczas wywiadu dla telewizji TF1 zapowiedział, że w szkołach zostanie zakazane noszenie abai. Jest to wierzchnie okrycie stosowane w krajach muzułmańskich.

Minister edukacji Francji Gabriel Attal zapowiedział, że noszenie abai, czyli wierzchniego okrycia charakterystycznego dla krajów muzułmańskich, zostanie zakazane we francuskich szkołach.

Zdecydowałem, że abaje nie mogą być już noszone w szkołach. Kiedy wchodzisz do klasy, nie możesz być w stanie zidentyfikować religii uczniów - zapowiedział francuski Minister Edukacji Gabriel Attal w kanale telewizyjnym TF1.

Po objęciu stanowiska latem tego roku Attal wezwał do zajęcia zdecydowanego stanowiska w sprawie świeckości w szkołach.

Czytaj więcej: Śmierć 28-letniego Norwega po policyjnej interwencji we Wrocławiu

Francuska prawica zadowolona z działań ministra

W czwartek minister edukacji wezwał rektorów szkół wyższych w przemówieniu na Sorbonie do zdecydowanej postawy w obliczu naruszeń świeckości francuskich szkół, m.in. w postaci noszenia strojów religijnych. Decyzja Attala została pozytywnie przyjęta przez siły uznawane we Francji za prawicę, ale skrytykowane przez lewą stronę sceny politycznej.

Wielokrotnie wzywaliśmy do zakazu noszenia abai w szkołach. Z zadowoleniem przyjmuję decyzję ministra edukacji, która udowodniła, że mieliśmy rację - napisał na platformie Twitter/X Eric Ciotti lider partii Republikanie.

Źródło: pch24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo