Figura Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie. Będzie noszona podczas Kobiecego Różańca

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W niedzielę 3 grudnia figura Matki Bożej Fatimskiej zostanie uroczyście wprowadzona do bazyliki Bożego Ciała w Krakowie. Kobiecy Różaniec będzie nosił figurę w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Kobiecy Różaniec rozpoczął swoją działalność przy bazylice Bożego Ciała w Krakowie na wiosnę 2022 roku. W każdą pierwszą sobotę miesiąca, kobiety uczestniczą w publicznym nabożeństwie pięciu pierwszych sobót. Uroczystość rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 8.00, a po Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu z bazylki wyrusza procesja różańcowa na Rynek Podgórski. 

W inicjatywę  włączyło się ok. 300 kobiet. Kobiece zaangażowanie stało się impulsem dla ks. Przemysława Sobonia CRL, aby połączyć krakowską bazylikę z sanktuarium w Fatimie. 

Czytaj także: Tysiące katolików na Marszu dla Życia i Rodziny na Dominikanie

Figura Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie

Proboszcz poprosił fatimskiego kustosza o przekazanie figury Matki Bożej Fatimskiej - inicjatywa zakończyła się sukcesem. A już w niedzielę 3 grudnia figura Maryi zostanie uroczyście wprowadzona do bazyliki Bożego Ciała (podczas Mszy św. o godz. 12.15).

To wydarzenie ma jeszcze bardziej rozpowszechnić Orędzie Fatimskie oraz praktykę pierwszych sobót miesiąca. Figura Maryi będzie noszona procesyjnie właśnie w ramach Kobiecego Różańca. 

Przypomnijmy, że 106 lat temu, 13 października 1917 w Cova da Iria koło portugalskiej Fatimy, zakończyły się uznane przez Kościół katolicki objawienia w Fatimie. W ostatnim dniu objawień 100 tys. osób było świadkiem cudu słońca.

Źródło: pch24.pl, naszdziennik.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo