Fico zwołuje Radę Bezpieczeństwa. Ostrzega przed III wojną światową? Macron zwołał pilne zgromadzenie liderów Unii Europejskiej w Paryżu

5
0
0
Premier Słowacj Robert Fico
Premier Słowacj Robert Fico / Fot. X

Premier Słowacji Robert Fico zamieścił w poniedziałek rano bardzo niepokojące nagranie. Poinformował on o zwołaniu jeszcze tego samego dnia Rady Bezpieczeństwa, na której ma wraz z ministrami i koalicyjnymi partnerami chce omówić kwestie bezpieczeństwa.

Premier Słowacji Robert Fico zamieścił w poniedziałek rano bardzo niepokojące nagranie. Poinformował on o zwołaniu jeszcze tego samego dnia Rady Bezpieczeństwa, na której ma wraz z ministrami i koalicyjnymi partnerami chce omówić kwestie bezpieczeństwa i wojny na Ukrainie. Następnie uda się on na zwołane pospiesznie przez Prezydenta Francji Emmanuela Macrona spotkanie liderów krajów Unii Europejskiej w Paryżu.

Polskę reprezentować będzie prezydent Andrzej Duda o czym poinformował w niedawnym wywiadzie dla "Polsatu News".

Prezydent Macron zaprosił w trybie ad hoc do Paryża cały szereg przywódców europejskich po to, żeby porozmawiać na temat nowych propozycji rozwiązań i pomocy dla Ukrainy. Będziemy o nich rozmawiali w szczegółach - powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Czytaj więcej: Paweł Kowal: Wojna zakończy się zwycięstwem Ukrainy i rozpadem Rosji

Zachód brnie do wojny z Rosją na pełna skalę?

W specjalnym nagraniu podkreślił, że widzi obecnie dwie drogi rozwiązania konfliktu toczącego się na Ukrainie. Zachód może dalej prowadzić bezgraniczną pomoc wojskową i finansową lub przedstawi sensowny plan pokojowy.

Wczoraj przy obchodach drugiej rocznicy wojny na Ukrainie powiedziałem, że strategia Zachodu w wojnie na Ukrainie zawiodła. Ja zadałem pytanie jaka będzie następna odpowiedź Zachodu. Albo dojdzie do całkowitej eskalacji napięcia i dalszego bezgranicznego wsparcia wojskowego i finansowego dla Ukrainy, chociaż zdaję sobie sprawę, że za rok, dwa będziemy w tym samym miejscu co teraz. Albo Zachód przedstawi konkretny plan pokojowy. Nie bądźmy naiwni, że to pierwsze jest słuszne - stwierdził Premier Słowacji.

W dalszej części w bardziej mrocznych słowach ostrzegał, że posiada on takie informacje, które wywołują u niego niepokój. Następnie zaznaczył, że nie zamierza wysyłać słowackich żołnierzy na Ukrainę.

Informacje, o których mamy porozmawiać przyprawia o dreszcze. Dlatego też, muszę porozmawiać z siłami bezpieczeństwa, wywiadu i politycznymi władzami państwa - podzielił się swoimi odczuciami Robert Fico

Jednak mam absolutną pewność co do jednej rzeczy. Nawet jeśli moja postawa miałaby mnie kosztować utratę stanowiska premiera, zrobię wszystko, aby zapobiec bezpośredniemu udziałowi słowackich żołnierzy w wojnie na Ukrainie - podkreślił Fico.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
5
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo