W Hiszpanii pod rządami lewicy trwa katastrofalna szarża anty-kulturowa. Feministki chcą pozbyć się nazw ulic pod patronatem świętych. Socjaliści w Barcelonie spełniają ich irracjonalne żądania
Rządzony przez socjalistę Jaume Collboniego ratusz Barcelony podjął kontrowersyjną decyzję. Kilka nazw ulic z imionami świętych zniknie na rzecz działaczek feministycznych. W tej sprawie nie odbyła się również ankieta wśród mieszkańców.
- Ratusz Barcelony podjął kontrowersyjną decyzję w sprawie zmian nazw ulicy.
- Gabinet socjalistycznego burmistrza Jaume Collboniego zdecydował usunąć kilka nazw na cześć świętych.
- Teraz ulice mają otrzymać nazwy feministycznych działaczek.
- Zobacz także: Państwa Unii Europejskiej kłócą się o budżet unijny. Kością niezgody jest proponowana kwota pomocy finansowej dla Ukrainy. Premierzy Węgier i Słowacji mają odmienne opinie
Rządzony przez socjalistę Jaume Collboniego ratusz Barcelony podjął już decyzję dotyczącą zmiany nazewnictwa ulic, a samą procedurę rozpoczęto jeszcze w 2022 roku, kiedy na czele ratusza stała Ada Colau ze skrajnie lewicowego En Comu. Władze miasta chcą podkreślić tzw. inkluzywność swojej miejscowości. W tej sprawie nie odbyła się również ankieta wśród mieszkańców, którzy te zmiany wpłyną na różne sprawy formalne, a także wpłyną na aktualność dokumentów osobistych.
Ze względu na decyzje ratusza, ulice św. Rafała i św. Magdaleny zastąpią ulice feministek Marii Casas Mira i Magdaleny E. Blanc. Z kolei ulica św. Agaty i św. Róży od tej pory będą ulicami poświęconymi działaczkom na rzecz kobiet, czyli Agacie Badia-Puig-rodon i Rosie Puig-rodon Pla.
W ciągu ostatniego roku w Europie odnotowano wzrost prześladowania chrześcijan
Według grupy monitorującej dyskryminację chrześcijan w ciągu ostatniego roku w Europie odnotowano 44 proc. wzrost liczby przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan w ponad dwudziestu europejskich krajach. Nastąpił również wzrost liczby przypadków podpaleń kościołów o 75 proc. w latach 2021-2022.
Raport OIDAC Europe ujawnił też “prawną dyskryminację chrześcijan wyrażających tradycyjny chrześcijański światopogląd”.
Ogółem w 2022 r. udokumentowano 748 antychrześcijańskich przestępstw z nienawiści w 30 różnych krajach, począwszy od podpaleń, graffiti, profanacji i kradzieży po ataki fizyczne, obelgi i groźby.
Liczby te są zbliżone do tych podanych przez Międzyrządową Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. OBWE wykryła 792 antychrześcijańskie przestępstwa z nienawiści w 34 krajach europejskich, co czyni chrześcijan najbardziej atakowaną grupą religijną po wierzących Żydach.
Źródło: marsz.info