Wspieraj wolne media

Szefowa Komisji Europejskiej gra na rzecz Ukrainy? Koniec kontroli żywności na granicy. Europejskie rolnictwo zagrożone z kilku stron

0
17
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Jak przekazał portal "Farmers Defence Force" szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapewniła, że nie będzie już kontroli żywności przekraczającej granice UE z Ukrainy. Bruksela wspiera kraje Ameryki Południowej w transformacji energetycznej kosztem funduszy europejskich.

Jak przekazał portal "Farmers Defence Force" szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapewniła, że nie będzie już kontroli żywności przekraczającej granice Unii Europejskiej z Ukrainy. Obiecała też potrojenie liczonych w setkach milionów euro środków na zwiększenie konkurencyjności krajów Mercosur wobec Unii Europejskiej.

Warto podkreślić, że Bruksela wspiera kraje Ameryki Południowej w transformacji energetycznej kosztem funduszy europejskich, które powinny być rozdysponowane dla poszczególnych członków wspólnoty. Paragwaj otrzymuje 80 mln euro w ramach funduszu współpracy, Brazylia 70 mln euro, Argentyna 50 mln euro. Takie finansowanie jest działaniem na szkodę europejskich rolników.

Kraje Unii Europejskiej będą zalane żywnością z Ameryki Południowej

W roku 2019 kraje Mercosur nie zgodziły się na spełnienie unijnych żądań gwarancji ekologicznych i bezpieczeństwa żywności. Dały jasno do zrozumienia szefowej KE Ursuli von der Leyen, że jeśli UE ma jakieś oczekiwania, to musi je sfinansować. Von der Leyen przyjęła to do wiadomości i zaczęła obmyślać działania mające na celu przyspieszenie podpisania porozumienia. Zaproponowała wykładnicze zwiększenie skali współpracy, aby firmy z Argentyny, Paragwaju i Urugwaju mogły być konkurencyjne, gdy już ostatecznie zostanie podpisane porozumienie między blokami.

Z krajów Mercosur wkrótce będzie pochodzić nasza wołowina - pisze "Farmers Defence Force".

Niestety nie funkcjonuje tam uczciwość handlowa. Tamtejsze firmy stosują leki, pasze i metody hodowli zwierząt, które w Unii Europejskiej od dawna są zakazane.

Czytaj więcej: Intensywne opady gradu w Polsce. Sadownicy domagają się pomocy. Chodzi o problemy ze zbiorami owoców

Koniec kontroli żywności z Ukrainy 

Ponadto szefowa KE planuje zakończyć kontrolę żywności pochodzącej z Ukrainy, co bardzo mocno nadwyręży jakość produktów na rynku europejskim.Zagraniczne agrokorporacje funkcjonujące na Ukrainie nie przestrzegają przepisów znajdujących się na terenie UE.

Von der Leyen wykorzystuje wojnę do uprzywilejowania ukraińskich oligopolów, którzy kontrolują cały sektor kurczaków i handel zbożem. Tamtejsza ludność nie czerpie z tego ani centa: to wiadomo od 2016 roku! Podczas akcji nasi polscy koledzy pobrali próbki z ciężarówek ze zbożem przekraczających granicę UE, zbadali je w laboratoriach i znaleźli pozostałości wszelkiego rodzaju środków ochrony roślin zakazanych w UE - informuje Farmers Defence Force. 

Von der Leyen za pośrednictwem Komisji Europejskiej zapewniła, że nie będzie już kontroli żywności przekraczającej granice UE z Ukrainy.

Źródło: wrp.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
17
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo