Europa nie radzi sobie z napływem nielegalnych migrantów. Landy wzywają Scholza do wzięcia odpowiedzialności
Europa szuka sposobów na walkę z nielegalną migracją, jej mieszkańcy żyją w coraz większym strachu, gdyż na ulicach wielu miast dochodzi do kradzieży, zamieszek czy gwałtów. Niemieckie landy wzywają kanclerza Olafa Scholza do wzięcia odpowiedzialności, m.in. finansowej, za politykę otwartych drzwi.
- Niemcy muszą wkrótce podjąć ważne decyzje dotyczące polityki migracyjnej i fiskalnej.
- Premierzy 16 niemieckich landów domagają się od kanclerza Niemiec Olafa Scholza zwiększenia nakładów z centralnego budżetu, ponieważ obecnie to budżety poszczególnych landów ponoszą największe wydatki związane z przyjmowaniem migrantów.
- Landy zgłaszają problemy m.in. z zakwaterowaniem migrantów, a niektóre pomysły rozwiązania tego problemu są zaskakujące.
- Zobacz także: Włochy wprowadzą zakaz żywności syntetycznej. Co zrobi Unia Europejska? Komisarz Wojciechowski: "Jestem zwolennikiem rolnictwa tradycyjnego"
Niemcy muszą wkrótce podjąć ważne decyzje dotyczące polityki migracyjnej i fiskalnej. Centroprawica i centrolewica w Niemczech mogłyby wspólnie zmienić konstytucję, zaostrzając przepisy dotyczące nieuzasadnionych wniosków o azyl i tym samym doprowadzić do bardziej adekwatnego działania hamulca zadłużenia.
Taki kompromis mógłby mieć sens pod pewnymi warunkami - obie strony musiałyby odejść od długo zajmowanych stanowisk. Jednakże znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się, że zgodzą się na znacznie mniejsze kroki, w szczególności na nieco ostrzejsze stanowisko wobec nielegalnej imigracji.
Niemieckie landy chcą walczyć z kryzysem migracyjnym
Premierzy 16 niemieckich landów domagają się od kanclerza Niemiec Olafa Scholza zwiększenia nakładów z centralnego budżetu, ponieważ obecnie to budżety poszczególnych landów ponoszą największe wydatki związane z przyjmowaniem migrantów.
Niemieckie landy domagają się po pierwsze, ograniczenia imigracji do Niemiec, większych nakładów pieniężnych od rządów federalnego i landowych, aby móc sprostać zadaniom na miejscu. Mówią też o wsparciu w zakresie zakwaterowania i zapewnienia ubiegającym się o azyl i uchodźcom przestrzeni życiowej, podał portal “Deutsche Welle”.
Zabieranie mieszkań na rzecz migrantów?
Landy w Niemczech zgłaszają problemy m.in. z zakwaterowaniem migrantów, a niektóre pomysły rozwiązania tego problemu są zaskakujące.
W niektórych miastach zaczyna się myśleć o zabieraniu właścicielom ich własnych mieszkań. Oczywiście mówi się o dobrowolności, ale takie słowa zawsze budzą nieufność - powiedział prof. Mirosław Habowski, cytowany przez RadioMaryja.pl.
Czytaj także: Wizyta Zełenskiego w Izraelu stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez wyciek informacji
Polityka migracyjna UE
Do wybrzeży Włoch i Hiszpanii cały czas dobijają kolejne łodzie z imigrantami z Afryki i Bliskiego Wschodu. Są to najczęściej mężczyźni w sile wieku. Minister spraw wewnętrznych Hiszpanii Fernando Grande-Marlaska przyznał, że to efekt unijnej polityki otwartych drzwi.
🚨| 🇪🇺 #ÚLTIMAHORA ♦️ EUROPA BAJO ATAQUE: Esta noche llegó a Lampedusa un barco pesquero con 600 inmigrantes musulmanes ilegales procedentes de Bangladesh💥
- ¿Quién les dio 8000€ para el viaje? - ¿Por qué no fueron a Arabia Saudita u otro país musulmán?
- ¿Quién quiere… pic.twitter.com/YHtrDCs28q — Guardianes De La Libertad (@Rey_Guardian) November 5, 2023
Tylko w niedzielę na włoską Lampedusę jednym kutrem przypłynęło ponad pół tysiąca nielegalnych migrantów. Włosi próbują zatrzymać falę migracyjną, zwiększając pomoc dla krajów afrykańskich, o pomocy na miejscu nie raz mówiła już premier Włoch Giorgia Meloni.
Chodzi o wsparcie gospodarcze w zamian za bezproblemowe przyjmowanie odsyłanych z Europy migrantów - wyjaśniła.
Źródło: radiomaryja.pl, dw.com, theglobalist.com