El. Euro 2024: Polska - Albania. Przed Santosem czas prawdy. Gdzie i kiedy można obejrzeć transmisję spotkania?

0
1
Stadion PGE Narodowy w Warszawie
Stadion PGE Narodowy w Warszawie / Fot. Youtube

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym spotkaniu w ramach eliminacji Euro 2024 odniosła sromotną porażkę z Czechami. Teraz przed naszymi zawodnikami stoi zadanie pokonania Albanii. Zobacz gdzie i kiedy można obejrzeć transmisję spotkania, które odbędzie się na PGE Narodowym.

• Reprezentacja Polski przegrała swój pierwszy mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024 w Niemczech z Czechami 3:1.
  • W poniedziałek na PGE Narodowy odbędzie się spotkanie przeciwko reprezentacji Albanii.
  • W przeszłości nasi zawodnicy zmagali się z tym przeciwnikiem w eliminacjach do mistrzostw Świata w Katarze.

Reprezentacja Polski w piątek zainaugurowała zmagania eliminacji mistrzostw Europy w Niemczech od wyjazdowego spotkania w Pradze z Czechami. Był to debiut nowego selekcjonera Fernando Santosa. Okazał się bardzo nieudany. Gospodarze szybko strzelili dwa gole, a po przerwie jeszcze podwyższyli prowadzenie. Rezerwowy Damian Szymański zdobył honorową bramkę.

W marcu czeka nas jeszcze pierwszy tegoroczny występ reprezentacji przed polską publicznością. Długo nie było wiadomo, gdzie zostanie przeprowadzony. Ostatecznie zezwolono na rozegranie spotkania na PGE Narodowym.

Rywalem w drugiej kolejce będzie Albania, która jak dotąd raz wystąpiła w mistrzostwach Europy, siedem lat temu we Francji. Dla tego zespołu będzie to początek zmagań o turniej finałowy.

Historia spotkań z Albanią

Albańczycy byli rywalami naszych piłkarzy również w eliminacjach do mundialu w Katarze. W tabeli zajęli trzecie miejsce, za Anglikami oraz zespołem Paulo Sousy, do którego stracili dwa punkty.

Kluczowe okazały się więc oba zwycięstwa nad ekipą z Bałkanów. Na PGE Narodowym było 4:1 dla gospodarzy, a z obecnie powołanych gole strzelali Robert Lewandowski oraz Karol Linetty.

W Skopje było trudniej. Bohaterem został Karol Świderski. Po jego golu polscy zawodnicy zostali obrzuceni butelkami, co spowodowało przerwanie spotkania na kilkanaście minut.

W poniedziałek szansa na przedłużenie zwycięskiej passy nad tym przeciwnikiem. Początek meczu w Warszawie o godzinie 20:45. W tym samym czasie Mołdawia będzie podejmowała Czechy.

Polska – Albania. Gdzie oglądać mecz?

Studio rozpocznie się o 19:10 w TVP Sport oraz w internecie, na sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej czy Smart TV. Transmisja również w TVP 1. Kto skomentuje mecz? Duet Jacek Laskowski oraz Marcin Żewłakow.

Online będzie można również oglądać spotkanie na Narodowym dzięki transmisjom alternatywnym: z kamery taktycznej oraz z sygnału międzynarodowego z trzema ścieżkami dźwiękowymi do wyboru.

Źródło: sport.tvp.pl