Fuzja Orlenu i Lotosu. Obajtek obawiał się Kaczyńskiego. Dziambor: "Kwestionowanie wyników NIK to jest kwestionowanie danych liczbowych"
Wtorkowym gościem redaktora Olivera Pochwata w "Temacie Dnia" w TV Media Narodowe był były poseł Artur Dziambor, który wypowiedział się o raporcie Narodowej Izby Kontroli w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem.
- Były poseł Artur Dziambor był gościem "Tematu Dnia" w TV Media Narodowe.
- Polityk Trzeciej Drogi wypowiedział się na temat raportu Narodowej Izby Kontroli w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem.
- Jego zdaniem Daniel Obajtek nie miał w tej kwestii nic do powiedzenia.
- Zobacz także: Andrzej Duda w Kenii. Prezydent tłumaczy się z piątkowego wywiadu
Wtorkowym gościem redaktora Olivera Pochwata w "Temacie Dnia" w TV Media Narodowe był były poseł Artur Dziambor, który wypowiedział się o raporcie Narodowej Izby Kontroli w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem.
Kwestionowanie wyników NIK to jest kwestionowanie danych liczbowych, to jest po prostu wojna z matematyką - stwierdził były poseł Artur Dziambor.
🗨️@ArturDziambor w #TematDnia o raporcie NIK w sprawie fuzji Olrenu z Lotosem:
Kwestionowanie wyników NIK to jest kwestionowanie danych liczbowych, to jest po prostu wojna z matematyką. pic.twitter.com/adaSoQEQ1C — TVMN (@TVMediaNarodowe) February 6, 2024
Jego zdaniem fuzja Lotosu z Orlenem powstała z inspiracji samego Jarosława Kaczyńskiego, a Obajtek obawiał się mu sprzeciwić.
Decyzja o połączeniu Orlenu z Lotosem jest decyzją polityczną a nie fanaberią Daniela Obajtka. Jeśli Obajtek podjąłby inną decyzję niż chciał Jarosław Kaczyński no następnego dnia już by tam nie pracował - wyjaśnił były poseł.
🗨️ @ArturDziambor w #TematDnia:
Decyzja o połączeniu Orlenu z Lotosem jest decyzją polityczną a nie fanaberią @DanielObajtek. Jeśli Obajtek podjąłby inną decyzję niż chciał Jarosław #Kaczyński no następnego dnia już by tam nie pracował. — TVMN (@TVMediaNarodowe) February 6, 2024
Czytaj więcej: Jaka przyszłość czeka CPK? Do Zarządu spółki powołano kolejnego przeciwnika inwestycji
Nowy rząd poparł projekt Obajtka
Nadzwyczajne walne zgromadzenie Orlenu wyraziło zgodę na sprzedaż 100 proc. udziałów w Gas Storage Poland na rzecz Gaz-System. Sprzedaż Gas Storage Poland (GSP) to realizacja warunku prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przy zgodzie na połączenie Orlenu z gazowym gigantem PGNiG.
Za uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na zbycie 100 proc. udziałów w spółce GSP głosowało prawie 85 proc. biorących udziału w głosowaniu akcjonariuszy.
Jak zauważył “Dziennik Gazeta Prawna”, ewentualny sprzeciw Skarbu Państwa wskazywałby kierunek, w którym “rząd Donalda Tuska zamierza działać” w zakresie funkcjonowania połączonego płockiego koncernu.
Orlen nie ujawniał kwoty, za jaką chce sprzedać Gas Storage Poland. Poinformował jedynie w komunikacie, że “warunki cenowe transakcji zostały ustalone w oparciu o wyceny sporządzone przez renomowane podmioty audytorsko-doradcze działające na zlecenie obu stron transakcji i odpowiadają warunkom rynkowym”.
Źródło: tvmn.pl, x.com