Wspieraj wolne media

Francuskie Zjednoczenie Narodowe nie chce współpracować z AfD. Dobra wiadomość dla Konfederacji? Synowiec: "Odpadnie zarzut współpracy z AFD"

0
0
3
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Konfederacja

Jak przekazał Cezary Paprzycki z "TVN24" szef kampanii francuskiego Zjednoczenia Narodowego zapowiedział, że ich ugrupowanie nie będzie współpracowało w Parlamencie Europejskim z niemiecką AfD. To zdaniem Tomasza Synowca może ułatwić negocjacje dla Konfederacji.

Jak przekazał Cezary Paprzycki z "TVN24" szef kampanii francuskiego Zjednoczenia Narodowego Jean-Paul Garraud zapowiedział, że ich ugrupowanie nie będzie współpracowało w Parlamencie Europejskim z niemiecką AfD w ramach grupy ID - Tożsamość i Demokracja.

Szef kampanii francuskiego Zjednoczenia Narodowego zapowiedział, że partia ta w przyszłej kadencji PE nie zasiądzie we frakcji razem z niemiecką AfD może to oznaczać, że grupa ID nie powstanie (przez brak posłów z Francji i Słowacji) lub będzie wyraźnie osłabiona - poinformował Cezary Paprzycki z "TVN24".

Jak wyjaśnił Paprzycki, ugrupowanie byłej liderki Marine Le Pen w ostatnim czasie dystansowało się od AfD. Francuskim politykom nie spodobały się kwestie dotyczące przymusowych deportacji imigrantów.

Partia Le Pen już w ostatnich miesiącach dystansowała się od partnera z Niemiec. Wówczas politycy AfD mieli snuć plany o „masowych, przymusowych deportacjach migrantów”. Teraz poszło o słowa europejskiego lidera Alternatywy, który stwierdził, że „nie każdy w mundurze SS to przestępca" - podaje Paprzycki.

Ponadto za francuskim Zjednoczeniem Narodowym poszło ugrupowanie Matteo Salviniego Lega oraz czeska SPD Tomio Okamury.

Włoska Lega Matteo Salviniego i czeska SPD Tomio Okamury opowiedziały się za RN Marine Le Pen i sprzeciwiły się zasiadaniu w niemieckiej AfD w nadchodzącej kadencji - podaje serwis Europe Elects.

Czytaj więcej: Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie wyborów kopertowych. Joński: Groteskowe

Konfederacja nie założy klubu z AfD?

Według Tomasza Synowca z Klubu Jagiellońskiego, sytuacja związana z AfD może być pozytywna dla Konfederacji. Jego zdaniem może w kampani wyborczej odpaść zarzut o współpracy z niemiecką partią.

Jest to bardzo dobra informacja dla potencjalnej pozycji negocjacyjnej Konfederacji, bo po pierwsze dołoży się jako dodatkowy krajowy, a po drugie odpadnie zarzut współpracy z AFD - zauważył Tomasz Synowiec.

Z kolei Jakub Ropenga stwierdził, że Grzegorz Braun być może będzie chciał zakładać grupę z właśnie AfD. 

O ile Konfederacja nie będzie tworzyła grupy z AfD i Mi Hazank. Szczególnie sam Grzegorz Braun jeśli zostanie europosłem może w taką drogę iść, bo teoretycznie każda partia składowa Konfy może wybrać różną grupę w PE - stwierdził z kolei w komentarzu Jakub Ropenga.

Ponadto Ropenga przypomniał, że Ruch Narodowy współpracuje z węgierskim Mi Hazank. Jednakże zdaniem Synowca, Konfederacja nie rozdzieli swoich europosłów, a także jego zdaniem przebywanie we wspólnej grupie z AfD oraz Prawem i Sprawiedliwością nie wpłynie dobrze na samą Konfederację.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo