Do Wiplera zadzwonił dyrektor TVP Info. Przeprosiny za "karygodny błąd"

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

W TVP Info fałszywie przypisano wpis z platformy X Przemysławowi Wiplerowi z Konfederacji. Polityk otrzymał telefon w tej sprawie od dyrektora stacji. Przekazał, jak wyglądała rozmowa i przeprosiny.

Szokujący wpis z platformy X przytoczony przez TVP Info miał pokazać polityka Konfederacji w złym świetle. Stacja przekazując informacje o śmierci Tomasza Komendy pokazała fałszywe konto Przemysława Wiplera, a następnie szokujący wpis. Autor podszywający się pod polityka napisał: “Polska żyje ledwo, komenda już nie”.

Kandydat Konfederacji na prezydenta Przemysław Wipler domagał się przeprosin od stacji, groził jej też pozwem. 

Do polityka zadzwonił dyrektor TVP Info

Polityk poinformował, że o sprawie rozmawiał z dyrektorem TVP Info Pawłem Moskalewiczem.

Wczoraj około 22:45 zadzwonił do  mnie Pan Paweł Moskalewicz Dyrektor TVP Info z przeprosinami za “karygodny błąd”. Powiedział, że zaraz przeproszą mnie zarówno w mediach społecznościowych jak i na antenie. Powiedział też, że wyciągną konsekwencje personalne z zaistniałej sytuacji. Słowa dotrzymał, przeprosiny wyemitowano - napisał Wipler na platformie X.

Czytaj także: Bosak na liście "wrogów Ukrainy". "Zwróciliśmy się do MSZ i MSW w sprawie tej listy"

Wipler: Mam prośbę

Polityk ocenił, że reakcja TVP info na zaistniałą sytuację była prawidłowa. We wpisie wstawił się też za pracownikami stacji.

Mam prośbę, by nie karać pracowników, którzy popełnili błąd. Błędy zdarzają się każdemu z nas, czasem nawet bardzo poważne - napisał Wipler.

A to było głupstwo, choć w bardzo poważnym kontekście - śmierci człowieka, któremu źle działające państwo i sądy złamały życie - dodał.

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo