Debata w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Korwin kontra Horała - starcie dwóch odmiennych wizji [WIDEO]

1
0
0
Poseł PiS Marcin Horała i Janusz Korwin-Mikke
Poseł PiS Marcin Horała i Janusz Korwin-Mikke / Fot. Facebook/TV Media Narodowe

Redakcja TVMN postanowiła skonfrontować opinię Janusza Korwin-Mikke z podejściem przewodniczącego parlamentarnego zespołu "Tak dla rozwoju. CPK - atom - porty" posła Marcina Horały. W środę na kanale TVMN odbyła się debata pomiędzy Korwin-Mikke i Horałą.

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke nie ukrywa, że jest zwolennikiem koncepcji wielu mniejszych lotnisk, a nie jednego większego portu. Za przykład podawał Stany Zjednoczone, gdzie jest 14 850 lotnisk prywatnych oraz 5 211 lotnisk publicznych. Jak sam zauważył liczba lotnisk odpowiada jednak rozmiarowi terytorialnemu USA. 

Naiwni od #TakDlaCPK. W USA jest 14 850 prywatnych lotnisk i 5211 publicznych (dzielić przez 10 - USA są 10 razy większe). A nie jedno wielkie. Myślicie jak Eugeniusz Kwiatkowski, który zniszczył gospodarkę II RP. Albo jak PiS. Albo jak Józef Stalin. Gigantomania centralizacja - napisał na początku lutego Janusz Korwin-Mikke

Czytaj więcej: Trzecia Droga zapowiada referendum ws. aborcji. Ks. Chyła: Nie głosuje się ws. zabicia niewinnego człowieka

Starcie dwóch odmiennych wizji. Horała kontra Korwin

Redakcja TVMN postanowiła skonfrontować opinię Janusza Korwin-Mikke z podejściem przewodniczącego parlamentarnego zespołu "Tak dla rozwoju. CPK - atom - porty" posła Marcina Horały. W środę na kanale TVMN odbyła się debata pomiędzy Korwin-Mikke i Horałą. Panowie przedstawili swoje argumenty za i przeciw budowie tego portu lotniczego.

Nie widzę żadnego powodu, żeby robić akurat w tym miejscu tak wielkie lotnisko, mamy przecież w Warszawie lotnisko im. Chopina - powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Z kolei poseł Horała podkreślił, że Polska potrzebuje tego portu, który wypełni lukę na rynku.

Polskie lotnictwo w funkcji tubowej jest zapchane. Tracimy ten segment rynku. Dlatego CPK jest potrzebne. Mamy rynek i mamy potencjał na takie lotnisko. Zróbmy to! - podkreślił Marcin Horała.

Wyjaśnił również, że na CPK skorzysta polska armia oraz armie Sojuszu Północnoatlantyckiego. 

W przypadku wojny i ewentualnego wsparcia NATO dla Polski potrzebujemy lotniska które obsłuży 1700 operacji lotniczych na dobę. Zagwarantuje nam to jedynie CPK - wyjaśnił Horała.

Natomiast Korwin-Mikke stwierdził, że jeśli CPK ma powstać to tylko wyłącznie za pomocą prywatnych przedsiębiorstw, które powinny odkupić akcje spółki i przejąć kontrolę nad inwestycją.

CPK nie może robić państwo, to nie może być centralnie zarządzane, bo to się nie uda. Trzeba sprzedać akcje spółki prywatnym przedsiębiorstwom, biznesmenom. Inaczej to będzie kolejny łup partyjny - stwierdził Korwin-Mikke.

 

Zapis całej debaty znajdą państwo poniżej:

 

Źródło: tvmn.pl, x.com, facebook.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo