Dalsza pomoc Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy. Biały Dom zabiera głos. Karine Jean-Pierre: "Pomoc dla Ukrainy musi być kontynuowana"
Rzecznik Białego Domu Karine Jean-Pierre w wypowiedzi dla polskich mediów wyraźnie podkreśliła stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych w sprawie pomocy dla Ukrainy. Wyjaśniła, że w tej sprawie trwają rozmowy z Kongresem.
- Rzecznik Białego Domu Karine Jean-Pierre podkreśliła niedawno, że Stany Zjednoczone muszą utrzymać pomoc dla Ukrainy.
- Wyjaśniła również, że amerykańskie władze naciskają na Kongres w sprawie dalszych transakcji dla Kijowa.
- Jej zdaniem Republikanie nie powinni żądać w zamian za pomoc Ukrainie, ograniczenie liczby imigrantów.
- Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję. Wyznaczył premiera Morawieckiego nowego rządu. Z kolei pierwsze posiedzenie Sejmu otworzy Marszałek Senior Marek Sawicki: "Było to dla mnie duże zaskoczenie"
Rzecznik Białego Domu Karine Jean-Pierre w wypowiedzi dla polskich mediów wyraźnie podkreśliła stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych w sprawie pomocy dla Ukrainy. Wyjaśniła, że w tej sprawie trwają rozmowy z Kongresem.
Pomoc dla Ukrainy musi być kontynuowana, Ukraina jej potrzebuje i dlatego naciskamy na Kongres, by ją zapewnił - powiedziała rzecznik Białego Domu.
Wcześniej szefowie resortów dyplomacji, obrony i finansów do Kongresu, wzywając do przyjęcia pakietu pomocy gospodarczej dla Kijowa. Ministrowie ostrzegli, że bez zasilenia ukraińskiego budżetu przez USA, Ukraina nie będzie w stanie dalej bronić się na polu walki.
Bardzo jasno mówimy o wadze pomocy dla dzielnego ukraińskiego narodu, który odpiera tę agresję Rosji już prawie od dwóch lat. Mówimy o tym, że oni potrzebują naszej pomocy, że musimy zapewnić, by była ona kontynuowana. Ona musi być kontynuowana - podkreśliła Karine Jean-Pierre.
Nieoficjalnie: znaczna część republikańskich kongresmenów sprzeciwia się dalszej pomocy ekonomicznej dla Kijowa
Według ustaleń medialnych naczna część republikańskich kongresmenów sprzeciwia się dalszej pomocy ekonomicznej dla Kijowa. Z kolei Biały Dom zwrócił się o przyznanie 11,8 mld dolarów na zasilenie budżetu ukraińskiego w ramach pakietu, opiewającego na ponad 105 mld dolarów, zawierającego środki na pomoc Ukrainie, Izraelowi, państwom Indo-Pacyfiku oraz na wzmocnienie południowej granicy w świetle kryzysu migracyjnego.
Zdaniem Jean-Pierre, wymagania Republikanów w sprawie polityki migracyjnej i wzmocnienia ochrony granic są niedorzeczne i niepoważne. Pomimo tego Biały Dom będzie naciskał na przeciwników politycznych do działania niezgodnie z wolą części polityków i elektoratu Republikanów.
Źródło: tysol.pl