Co warto zobaczyć w Toskanii?
Perspektywa zwiedzania zabytków naszej białe europejskiej cywilizacji jest niezwykle atrakcyjna. Niestety od lat nie mam ani środków, ani czasu, by wyjechać z domu. Nic nie zapowiada, że kiedyś będę majętny i będę dysponował wolnym czasem. Dodatkowo zapewne tak się stanie, że hordy islamskich imigrantów tak jak wahabici czy inni talibowie zniszczy europejskie zabytki, zanim uda mi się je zobaczyć.
Pewnym pocieszeniem jest to, że pozostaną wtedy książki opisujące nieistniejącą białą Europę i jej nieistniejące zabytki czy atrakcje. Oczywiście książki pozostaną tym, którzy je kupią. Zapewne w ramach walki z rzekomym faszyzmem, rzekomym kolonializmem i rzekomym rasizmem, lewica i pseudo liberałowie, szybciej niż się spodziewamy, zakażą książek sprzedaży reakcyjnych publikacji, w tym i tych o zabytkach – argumentując, że zachwycanie się sztuką i architekturą białego człowieka to rasizm.
Ktoś nieświadomy realiów tego świata mógłby się zapytać: czemu pozostaną książki, a nie internet? Odpowiedź jest prosta. Treści o dziedzictwie kulturowym białego człowieka w internecie nie będzie, zostaną wykasowane (jako rasistowskie, faszystowskie i ksenofobiczne) równie skutecznie, jak reżim PO nielegalnym przejęciu TVP skasował dziesiątki tysięcy tekstów z portalu TVP Info.
Jedną z książek opisujących fragment dziedzictwa białego człowieka jest, wydana nakładem wydawnictwa Fronda, 396 stronicowa praca, „Niezwykła Toskania. Sztuka, krajobrazy i antipasti” autorstwa Sławomira Kopra.
Opisana przez autora Toskania to region środkowych Włoch, znany z pięknych krajobrazów, zabytkowych kościołów i przepięknych dzieł sztuki w galeriach oraz świątyniach katolickich. Na terenie Toskanii jest 1/3 włoskich zabytków. Nie można się więc dziwić, że twórcy filmów chętnie umieszczają akcję swoich obrazów w Toskanii. Cała ta strawa dla ducha opisana przez autora, wzbogacona jest opisami toskańskiej kuchni.
Autor pracy do Toskanii podróżuje co roku na tygodniowe wakacje już od 20 lat. „Niezwykła Toskania. Sztuka, krajobrazy i antipasti” o dla autora też okazję do opisania historii Włoch, Włochów.