Wspieraj wolne media

OpenAI zaprezentowało nowe rozwiązanie. ChatGPT otrzymał wiele ludzkich cech. Zobacz co potrafi sztuczna inteligencja [+WIDEO]

1
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/OpenAI

W poniedziałek wieczorem firma OpenAI zaprezentowała nowy model językowy GPT-4o. Teraz dzięki temu interakcja z aplikacją ChatGPT jeszcze bardziej będzie przypominać rozmowę z człowiekiem. Zobacz najnowsze możliwości sztucznej inteligencji.

W poniedziałek wieczorem firma OpenAI zaprezentowała nowy model językowy GPT-4o. Teraz dzięki temu interakcja z aplikacją ChatGPT jeszcze bardziej będzie przypominać rozmowę z człowiekiem. Warto wyjaśnić, że literka "o" w nazwie tego modelu nie pojawiła się przypadkiem, gdyż mamy do czynienia z technologią, która łączy w sobie funkcję co najmniej kilku dużych modeli językowych.

Nowy model może nie tylko porozumiewać się z nami za pomocą komend tekstowych, ale potrafi również analizować dźwięk oraz obraz w czasie rzeczywistym. Funkcja rozpoznawania mowy pojawiła się w wersji GPT-3.5 czy GPT-4, ale była wtedy dość mocno ograniczona. Teraz cały proces odbywa się w ramach jednej sieci neuronowej.

Czytaj więcej: Unijna dyrektywa w sprawie sztucznej inteligencji. Policja będzie mogła korzystać z nowej technologii? Nowe przepisy mają zapewnić równowagę

Rozmowa z AI w czasie rzeczywistym

Na poniedziałkowej prezentacji pokazano jak ChatGPT z wbudowanym modelem GPT-4o pomaga uczniowi w rozwiązaniu zadania z matematyki. Rozmowa odbywa się w sposób naturalny. Ponadto nowy model bardzo łatwo analizuje nową komendę wydaną od człowieka, nawet w trakcie przetwarzania poprzedniej.

GPT-4o potrafi również w bardzo kompleksowy sposób wyjaśnić przedstawione zadanie matematyczne, tłumacząc danemu uczniowi krok po kroku na czym polega ów zadanie. W ten sposób można odnieść wrażenie, że nad studentem czuwa cierpliwy nauczyciel.

Na zaprezentowanym nagraniu OpenAi mogliśmy zobaczyć, jak ChatGPT radzi sobie z tłumaczeniem z języka włoskiego na angielski. Rozmowa między ludźmi i sztuczną inteligencją w roli tłumacza przebiegała bardzo swobodnie bez żadnych utrudnień, co pokazuje nowe możliwości w międzynarodowej komunikacji.

Warto również podkreślić, że nowe funkcje modelu GPT-4o będą dostępne także dla użytkowników darmowej wersji aplikacji ChatGPT. Otrzymają oni również możliwość tworzenia własnych chatbotów, a także dostęp do sklepu GPT Store, który dotychczas zarezerwowany był jedynie dla użytkowników premium.

Źródło: tvmn.pl, x.com, gazeta.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo