Były Premier skrytykował koalicję rządową Donalda Tuska. Chodzi o dyrektywę budynkową. Morawiecki: "To uderzy przede wszystkim w najmniej zamożnych Polaków"

0
0
1
Mateusz Morawiecki i Beata Szydło
Mateusz Morawiecki i Beata Szydło / Fot. PAP/Mateusz Marek

Były Premier Mateusz Morawiecki, wskazał, że dyrektywa budynkowa to potężny cios w budżety domowe Polaków i kolejna fanaberia unijnego Zielonego Ładu. Wskazał, że Polsce grozi ubóstwo mieszkaniowe.

Były Premier Mateusz Morawiecki, wskazał, że dyrektywa budynkowa to potężny cios w budżety domowe Polaków i kolejna fanaberia unijnego Zielonego Ładu. Na nagraniu, opublikowanym w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki wskazał, że Polsce grozi ubóstwo mieszkaniowe.

Podkreślił przy tym, że za przepisami głosowali politycy Koalicji Obywatelskiej. Poseł wyjaśnił też, co dokładnie oznacza przyjęta dyrektywa.

 Po pierwsze, brak finansowania instalacji pieców gazowych i to już od początku przyszłego roku. To ogromne zagrożenie dla programu „Czyste powietrze”. Aż 700 tys. Polaków złożyło wnioski, aby zainstalować je w miejsca tzw. kopciuchów. Po drugie, obowiązek zeroemisyjności nowych budynków wprowadzony maksymalnie do 2030 roku. W ciągu kolejnych 20 lat będzie to dotyczyło wszystkich istniejących budynków. Kto poniesie ten wielki koszt? Nikt z popierających te decyzje tego nie powiedział. Po trzecie, ogromne wydatki związane z krajowym planem renowacji budynków. To uderzy przede wszystkim w najmniej zamożnych Polaków – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Czytaj więcej: Co z reparacjami od Niemiec? Sejmowa komisja odrzuciła projekt PiS. Bartoszewski uspokaja

PiS będzie bronić przed unijną polityką klimatyczną?

Były Premier podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość zawsze będzie bronić polskiego interesu. Nowelizację dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków Parlament Europejski zatwierdził w ubiegłym tygodniu.

Zgodnie z przyjętymi zapisami budynki mieszkalne w UE mają zmniejszyć średnie zużycie energii o 16 proc. do 2030 r. i o 20-22 proc. do 2035 r. Od 2030 r. zeroemisyjne powinny być wszystkie nowe budynki.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo