Ukraińcy w polskiej policji? Niepokojące plany Komendy Głównej. Bosak: "Sam pomysł, aby do służb brać osoby z obcymi paszportami jest niebezpieczny"

0
14
4
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak / Fot. TVMN

Podczas konferencji prasowej w Sejmie, Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak poruszył głośny ostatnio temat planów zatrudniania imigrantów ze Wschodu do polskich służb. Przypomniał, o problemach jakie stanowią grupy imigrantów za wschodniej granicy.

Jak poinformowało kilka dni temu radio "RMF FM" Komenda Główna Policji analizuje możliwość zatrudniania cudzoziemców. Chodzi przede wszystkim o imigrantów z Ukrainy i Białorusi. Przyjęcie cudzoziemców w szeregi polskiej policji miałoby pomóc w pokonaniu zapaści kadrowej.

Ponadto wejście cudzoziemców do polskiej policji miałoby pomóc w rozpoznaniu między innymi uwarunkowań kulturowych tych migrantów przebywających w naszym kraju. Taki ruch pomógłby również w rozpoznaniu specyfiki przestępczości wśród tych osób.

Jak się okazuje, polska policja zamierza wcielać do służby imigrantów z Ukrainy, Białorusi, czy też z Gruzji. Niewykluczone, że w przyszłości do służb miałyby być zatrudniane osoby z innych krajów w tym obcych kulturowo, głównie z Bliskiego Wschodu, czy Afryki.

Mowa jest o zatrudnianiu na etaty w policji, ale także na kontrakty w charakterze na przykład konsultantów - czytamy w serwisie "rmf24.pl".

Czytaj więcej: Polak miał pomagać w zamachu na Zełenskiego. Jest reakcja Kremla. Pieskow: "Nie mamy żadnego komentarza w tej sprawie"

Bosak o problemach kadrowych w polskiej policji

Podczas konferencji prasowej w Sejmie, Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak poruszył głośny ostatnio temat planów zatrudniania imigrantów ze Wschodu do polskich służb.

Podstawowy kręgosłup naszego państwa, scentralizowana struktura polskiej policji pogrąża się w zapaści i to pomimo obniżenia wymagań związanych z wyszkoleniem policjantów - zauważył Wicemarszałek Sejmu.

Odnosząc się do informacji radia "RMF FM", przypomniał, o problemach jakie stanowią grupy imigrantów za wschodniej granicy. Wskazał między innymi na kryzys migracyjny wywołany przez Białoruś prezydenta Aleksandra Łukaszenki, czy też na fakt dużego odsetka Ukraińców wśród zatrzymanych przemytników imigrantów.

Sam pomysł, aby do służb brać osoby z obcymi paszportami jest niebezpieczny sam w sobie. Ktoś z podwójnym obywatelstwem może mieć naturalny konflikt interesów co do tego wobec, którego państwa ma być lojalnym - podkreślił współlider Konfederacji.

Zdecydowanie protestujemy przeciwko takiemu maskowaniu problemów kadrowych w policji. Oczekujemy, że władze państwa polskiego stworzą normalne warunki pracy funkcjonariuszom, a także przywrócenia prestiżu polskich służbom - wyjaśnił Krzysztof Bosak.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
14
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo