Bodnar przejmuje śledztwa dotyczące próby bezprawnego przejęcia TVP? Media: Będzie nacisk na prokuratorów
Media ustaliły, że prokurator generalny Adam Bodnar przejmuje śledztwa dotyczące przejęcia Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej.
- W piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. zmian w mediach publicznych.
- Aktualnie w sprawie gromadzony jest materiał dowodowy, jeszcze nikomu nie przedstawiono zarzutów.
- Portal wPolityce.pl poinformował, że do prokuratury wpłynęło pismo, że to Adam Bodnar przejmuje wszystkie postępowania dotyczące wydarzeń w spółkach medialnych.
- Zobacz także: Wiącek chce zakazać zawracania migrantów na granicy. Mówi o "wadliwych postawach prawnych"
W piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. zmian w mediach publicznych. Tymczasem portal wPolityce.pl poinformował, że do prokuratury wpłynęło pismo, że to Adam Bodnar przejmuje wszystkie postępowania dotyczące wydarzeń w spółkach medialnych.
Wiele wskazuje na to, że Bodnar chce mieć pełen wpływ na postępowania i zarzut łączenia funkcji ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, zupełnie mu nie przeszkadza - podał portal.
Bąkiewicz: Dyktatura!
Adam Bodnar przejął do osobistego prowadzenia wszelkie postępowania prokuratorskie w sprawie aktów notarialnych i wpisów do krs spółek telewizyjnych. Dyktatura! - napisał prezes TVMN Robert Bąkiewicz.
.@Adbodnar przejął do osobistego prowadzenia wszelkie postępowania prokuratorskie w sprawie aktów notarialnych i wpisów do krs spółek telewizyjnych.
Dyktatura! — Robert Bąkiewicz (@RBakiewicz) December 27, 2023
Czytaj także: PiS składa skargi do Państwowej Inspekcji Pracy oraz UOKiK
Wniosek o wotum nieufności wobec ministra kultury
W środę rano były Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował na platformie X o złożeniu wniosku o wotum nieufności wobec Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza do Marszałka Sejmu. Klub Prawa i Sprawiedliwości oczekuje, że wniosek zostanie rozpatrzony podczas najbliższego posiedzenia izby niższej polskiego parlamentu.
Walka o media publiczne
Decyzja nowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego wywołała trzęsienie ziemi w mediach publicznych. Bartłomiej Sienkiewicz odwołał w zeszłym tygodniu prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Niedługo potem przestały nadawać stacje TVP Info i TVP3.
Do siedziby TVP przy ul. Woronicza weszły władze wskazane przez nowy rząd oraz anonimowi mężczyźni. Doszło do przepychanek z obecnymi w środku politykami Zjednoczonej Prawicy.
Wielu polityków i ekspertów mówi o tym, że działania rządu Donalda Tuska, w ramach których do TVP, PAP oraz Polskiego Radia delegowano nowe zarządy, są niezgodne z prawem.
Źródło: wpolityce.pl