Masowe groby w Strefie Gazy. Szokujące doniesienia z kompleksu medycznego Nasser. Suleiman: "Nie wiemy, czy zostali pogrzebani żywcem czy po śmierci"

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD

Od soboty trwa ekshumacja ciał z masowych grobów znajdujących się na terenie szpitala Nasser w miejscowości Chan Junis. Odnaleziono ta setki ciał pochowanych przez izraelskich żołnierzy. Media informują również o śladach tortur.

Od soboty trwa ekshumacja ciał z masowych grobów znajdujących się na terenie szpitala Nasser w miejscowości Chan Junis. Warto przypomnieć, że ten kompleks szpitalny to druga co do wielkości placówka medyczna w Strefie Gazy. Do tej pory z grobów wydobyto ciała 283 osób, w tym kobiet i dzieci. Ekshumacje trwają, liczba ta może być znaczenie wyższa. 

Jak informują media, Palestyńczycy zostali tam pochowani przez rodziny oraz izraelskich żołnierzy, którzy wcześniej przeprowadzali ostrzał miasta i tego szpitala.

To ciała starszych kobiet, dzieci, młodych mężczyzn - relacjonuje dziennikarz Al Jazeery Hani Mahmoud. 

Izraelczycy przed śmiercią torturowali Palestyńczyków?

Szef obrony cywilnej w Chan Junis Abu Suleiman powiedział w rozmowie ze stacją CNN, że niektóre z ofiar pochowanych na prowizorycznym cmentarzysku przy szpitalu miały związane ręce i nogi. Ponadto na ich ciałach odnotowano ślady po torturach. 

Nie wiemy, czy zostali pogrzebani żywcem czy po śmierci. Ciała uległy rozkładowi - podkreślił Szef obrony cywilnej w Chan Junis Abu Suleiman.

Izraelska armia do tej pory nie wydała oświadczenia na ten temat. 

Czytaj więcej: USA przeciwne pełnemu członkostwu Palestyny w ONZ. Stany Zjednoczone zawetowały rezolucję

Israel Katz straszy Europę

Kilka dni temu izraelski Minister Spraw Zagranicznych Israel Katz wezwał kraje Unii Europejskiej do nałożenia sankcji na Iran. Zaprezentował on również grafikę, gdzie irańskie rakiety są wycelowane z europejskie państwa, które mogą zostać trafione pociskami o dalekim zasięgu.

Irański projekt rakietowy zagraża światu. Wzywam ministrów spraw zagranicznych UE do nałożenia sankcji na irański projekt rakietowy: musimy powstrzymać Iran teraz, zanim będzie za późno - nawoływał Israel Katz.

Z kolei jak zauważył polski ekspert od Bliskiego Wschodu Wojciech Szewko, ani polskie władze ani inne europejskie kraje zaznaczone na mapie izraelskiego ministra nie prowadzą ataków na placówki dyplomatyczne obcych krajów.

Izrael Katz straszy m in Polskę irańskimi rakietami. Otóż Polska ani żaden z krajów na tej mapce nie bombarduje niczyich placówek dyplomatycznych. Nie głodzi też milionów ludzi, nie morduje tysięcy dzieci, nie popełnia rutynowo zbrodni wojennych) Niech się boją ci, którzy tak robią - zauważył ekspert Wojciech Szewko.

Źródło: rmf24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo