Bruksela nie zawaha się przed centralizacją władzy. Beata Szydło o zmianach traktatów unijnych: "Trwa szerokie przygotowywanie gruntu pod przyjęcie zmian"
Była Premier Beata Szydło w swoim najnowszym wpisie na Twitterze/X wskazała, że zmiany traktatów unijnych to nie tylko głosowanie w Parlamencie Europejskim. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości wyjaśniła, że dochodzą do tego inne czynniki.
- Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło zamieściła kolejny wpis na temat zmian traktatów unijnych.
- Była Premier wskazała, że oprócz przepisów prawnych jak głosowanie w Parlamencie Europejskim dochodzą inne metody.
- Podkreśliła, że Bruksela poprzez różne organizacje próbuje rozsiewać swoją propagandę.
- Zobacz także: Zlikwidowanie własności pozbawi nas godności
Była Premier Beata Szydło w swoim najnowszym wpisie na Twitterze/X wskazała, że zmiany traktatów unijnych to nie tylko głosowanie w Parlamencie Europejskim. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości wyjaśniła, że dochodzą do tego inne czynniki, które stopniowo mają wprowadzić centralizację władzy w Unii Europejskiej.
Kwestia zmiany Traktatów Europejskich w celu utworzenia scentralizowanej władzy w Brukseli to nie nie tylko sam proces polityczny w postaci np. głosowania w Parlamencie Europejskim. Już teraz trwa szerokie przygotowywanie gruntu pod przyjęcie zmian - napisała Beata Szydło.
Jako przykład podała, między innymi, przeprowadzony przez Europejski Bank Inwestycyjny sondaż ws. podatku dochodowego. Wskazała, że wyniki mają pokazać, że Polacy rzekomo popierają podwyżkę cen za energię w zamian za "walkę" ze zmianami klimatu.
Planowane zmiany w Traktatach zawierają przekazanie Brukseli kompetencji w zakresie podatków - w tym możliwość nakładania nowych, ogólnoeuropejskich danin - wyjaśniła europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Jeśli Komisja Europejska otrzyma nowe kompetencje, to następnie będzie mogła powoływać się na wyniki takich, czy innych „sondaży”, by uzasadnić wprowadzenie nowych podatków - podsumowała była Premier.
Kwestia zmiany Traktatów Europejskich w celu utworzenia scentralizowanej władzy w Brukseli to nie nie tylko sam proces polityczny w postaci np. głosowania w Parlamencie Europejskim. Już teraz trwa szerokie przygotowywanie gruntu pod przyjęcie zmian.
Przykładem tego jest, między… — Beata Szydło (@BeataSzydlo) November 28, 2023
Zmiana traktatów Unii Europejskiej
Propozycja bazuje na raporcie Parlamentu Europejskiego przygotowanym przez niemiecko-francuską grupę ekspercką. Dokument przewiduje liczne zmiany ustrojowe Unii, między innymi likwidację prawa weta w 65 obszarach, w tym w zakresie polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, obrony, podatków i budżetu. Przesuwa również liczne kompetencje z państw narodowych do Brukseli.
Raport rekomenduje ponadto m.in. propozycje uczynienia mechanizmu warunkowości narzędziem sankcjonowania naruszeń praworządności. Propozycje obejmują m.in. zmianę treści art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, tak aby obniżyć wymogi co do wszczęcia przewidzianej tam tzw. procedury naruszeniowej.
Źródło: tysol.pl, twitter.com/x.com