Wspieraj wolne media

Bruksela przyjęłą pakt migracyjny. Co to oznacza dla Polski i Unii Europejskiej? Bąkiewicz: "To zagrożenie nie tylko spójności naszego narodu, ale także bezpieczeństwa"

30
0
1
Robert Bąkiewicz
Robert Bąkiewicz / Fot. PAP/Leszek Szymański

W środę przyjęto pakt migracyjny, na który zgodził się również Premier Donald Tusk. Robert Bąkiewicz przypomniał, że kraje, które odmówią udziału w tym procederze, będą karane bardzo wysokimi karami finansowymi. Zwrócił również uwagę na ogromne niebezpieczeństwo.

W środę przyjęto pakt migracyjny, na który zgodził się również Premier Donald Tusk. Prezes TV Media Narodowe Robert Bąkiewicz zabrał głos w tej sprawie. Przypomniał, że kraje, które odmówią udziału w tym procederze, będą karane bardzo wysokimi karami finansowymi.

W Brukseli przyjęto pakt migracyjny z zasadą przymusowego przyjmowania imigrantów. Odmowa przyjęcia skutkować będzie bardzo wysokimi karami finansowymi - podkreślił Robert Bąkiewicz.

Ostrzegał również, że zwolennicy nowej większości przekonają się na własnej skórze co znaczy masowa migracja osób z krajów Bliskiego Wschodu, gdzie dominuje islam oraz obca kultura, wroga szczególnie dla kobiet.

Tak więc fiasko referendum z 15 października, poprzez bojkot zwolenników obecnej większości, będzie prowadziło do masowego napływu muzułmańskiej imigracji ze wszystkimi kulturowymi i społecznymi skutkami - wyjaśnił prezes TV Media Narodowe.

To zagrożenie nie tylko spójności naszego narodu, ale przede wszystkim zagrożenia naszego bezpieczeństwa. Dzięki koalicji 13 grudnia będziemy mieli te same problemy, co państwa Europy Zachodniej demolowane, przez wrogie naszej cywilizacji, gangi muzułmańskie - zaznaczył Bąkiewicz.

Czytaj więcej: Zamach na wolne media. Za nami pierwsze wydanie "Wiadomości" pod kierownictwem uzurpatorów. Zobacz nowe twarze TVP

Rada Europejska przyjęła pakt migracyjny

Unia Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie reform mających na celu podział zadań między państwa UE dotyczących polityki migracyjnej i azylowej. Przepisy regulują też sposób postępowania z osobami przybywającymi na zewnętrzne granice UE i rozpatrywanie wniosków o azyl.

Z radością przyjmuję historyczne porozumienie w sprawie paktu o migracji i azylu - napisała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w serwisie X. 

Przyspieszają. Komisarz UE ds. wewnętrznych Ylva Johansson ogłosiła właśnie porozumienie ws. paktu migracyjnego. Wprowadza on zasadę „przymusowej solidarności" - która w praktyce oznacza, że do Polski mogą być przymusowo relokowani nielegalni imigranci - napisał z kolei były wiceszef MSZ Paweł Jabłoński

Reforma obejmuje szybszą weryfikację nielegalnego przybycia, utworzenie granicznych ośrodków detencyjnych, przyspieszoną deportację osób, które ubiegają się o azyl, a także mechanizm solidarności mający na celu odciążenie krajów południa doświadczających dużego napływu migrantów.

Jeśli zmiany wejdą w życie, to kraje członkowskie będą miały wybór między przyjęciem uchodźców a wpłatą do budżetu UE.

Porozumienie musi jeszcze zostać formalnie zatwierdzone przez Radę Europejską reprezentującą 27 państw członkowskich oraz Parlament Europejski, zanim wejdzie do ksiąg prawnych bloku, prawdopodobnie w 2024 r.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
30
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo