Alkohol na stacjach paliw - zakazywać czy sprzedawać? Mocna wymiana zdań w TVMN! Wyrzykowski kontra Szumlewicz

0
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. TVMN

W TV Media Narodowe odbyła się debata między Piotrem Szumlewiczem, a Pawłem Wyrzykowskim w kwestii potencjalnego zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Rozmowę poprowadził redaktor Oliver Pochwat.

W TV Media Narodowe odbyła się debata między Piotrem Szumlewiczem, a Pawłem Wyrzykowskim w kwestii potencjalnego zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Rozmowę poprowadził redaktor Oliver Pochwat. 

Przez was będzie mniej stacji benzynowych - stwierdził Paweł Wyrzykowski.

Szumlewicz zaznaczył, że rząd nie zamierza wprowadzić prohibicji w Polsce jak w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym wieku.

Nie mówimy o prohibicji, tylko żeby zmienić rynek tak, aby zmniejszyć skalę patologii, która w Polsce jest jedną z największych w Europie - zaznaczył z kolei Piotr Szumlewicz.

Nie zakładajmy, tak jak mój adwersarz, że niezależnie od tego, co państwo robi, sprzedaż i konsumpcja alkoholu jest identyczna - dodał Szumlewicz.

Jest dużo źródeł alkoholu, które nie są ujmowane w żadnych statystykach. Polecam dotknąć trochę trawy, zejść na ziemię i zaznać tego życia nie tylko w statystykach - podkreślił Wyrzykowski.

Czytaj więcej: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Trzecia Droga ogłosiła swoją decyzję. Hołownia: "Mamy dla was dobrą wiadomość"

Jakub Wiech skomentował debatę. Jest reakcja Wyrzykowskiego

W dalszej części debaty Szumlewicz stwierdził, że sklepy z alkoholem działają również w niedzielę, zaś przeciwnikami handlu w ten dzień jest Prawo i Sprawiedliwość oraz część Konfederacji.

Sklepy z alkoholem to jest najbardziej liberalnie działający rynek, również w tę niedzielę, która ma być dla Boga i rodziny zdaniem PiS i części Konfederacji 

Z kolei w odpowiedzi na to stwierdzenie, Paweł Wyrzykowski zauważył, że wino używane jest podczas Eucharystii - powiedział Piotr Szumlewicz.

Pragnę przypomnieć, że nie byłoby Mszy Świętej, Najświętszej Ofiary, gdyby nie alkohol, czyli wino, które przez transsubstancję zamienia się w krew Pana Jezusa - podkreślił Wyrzykowski.

Ze strony p. Szumlewicza przed tym fragmentem padła sugestia, że katolicy w niedzielę mieliby mieć jakiś zakaz moralny spożycia alkoholu oraz zarzut, że dyskryminujemy osoby o innej orientacji oraz ateistów, nie mogłem więc milcząco zgodzić się z tą nieprawdziwą tezą - napisał później Wyrzykowski. 

Tę część debaty skomentował Jakub Wiech ekspert do spraw klimatu, który skrytykował tok myślenia Wyrzykowskiego.

No, ale to trzeba mieć jednak nieźle poukładane wartości chrześcijańskie, żeby używać Eucharystii do obrony sprzedaży alkoholu na stacjach - napisał Jakub Wiech.

Nie trzeba było długo czekać na ripostę samego zainteresowanego działacza Konfederacji.

Wiech jak zwykle jedzie na chłopskim rozumie. Szumlewicz zasugerował, że katolicy mieliby mieć jakiś moralny zakaz kupowania i spożywania alkoholu w niedziele, bo ona ma być dla Boga i rodziny. Research i manipulacja lvl Hałabała - napisał Wyrzykowski na portalu X.

Następnie dodał, że napisał do Wiecha wiadomość prywatną z prośbą o usunięcie wspomnianego wpisu i zamieszczenie sprostowania.

Całą debatę można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo