Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej zaniepokojona stanowiskiem Parlamentu Europejskiego. "Życie ludzkie nie jest jedynie substancją pochodzenia ludzkiego". Państwa członkowskie muszą mieć możliwość regulowania kwestii związanych z życiem
Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej i Katholisches Buro w Berlinie wydała oświadczenia będące wyrazem głębokiego zaniepokojenia projektem stanowiska Parlamentu Europejskiego w sprawie regulacji dotyczących tzw. substancji pochodzenia ludzkiego.
- Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej i Katholisches Buro w Berlinie jest zaniepokojone stanowiskiem Parlamentu Europejskiego.
- Chodzi o regulacje dotyczące tzw. substancji pochodzenia ludzkiego, za czym kryje się nienarodzone dziecko.
- Komisja w swoim oświadczeniu podkreśliła, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia.
- Zobacz także: Zaszczepieni w Niemczech przeciwko COVID-19 niczym chorzy na AIDS. Niepokojące dane na temat skutków poszczepiennych. "Szczepionki rzekomo pomagają rozwinąć odporność"
Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej i Katholisches Buro w Berlinie wydała oświadczenia będące wyrazem głębokiego zaniepokojenia projektem stanowiska Parlamentu Europejskiego w sprawie regulacji dotyczących tzw. substancji pochodzenia ludzkiego.
Wskazuje się, że życie ludzkie od poczęcia posiada własną godność, prawo oraz niezależne prawo do ochrony. Nie jest jedynie substancją pochodzenia ludzkiego. W związku z tym potrzeba reakcji na proponowane poprawki, gdyż przepisy przyjęte przez PE w przyszłości będą wytyczać kierunek dyskusji na temat prenatalnego życia ludzkiego w europejskim prawie transplantacyjnym i farmaceutycznym. W ten sposób wpłyną na toczącą się dyskusję na temat wzmocnienia Unii Zdrowotnej UE, powodując liczne konflikty etyczne i konstytucyjne w państwach członkowskich.
🔴COMECE and the Katholisches Büro in Berlin express deep concerns on the draft @Europarl_EN position on the #SoHORegulation with particular regard to the broad definition of 'human substance': "It may degrade the dignity and value of human life".
📰https://t.co/2nNlwTmt4I pic.twitter.com/XylXPrrB7v — The Catholic Church in the EU (@ComeceEu) September 12, 2023
Pilna potrzeba rozróżnienia niezapłodnionych komórek rozrodczych i zarodków
Oświadczenie COMECE wskazuje na potrzebę rozróżnienia między niezapłodnionymi komórkami rozrodczymi z jednej strony, a zarodkami z drugiej. Proponowane poprawki umieściłyby nienarodzone życie ludzkie na tym samym poziomie, co komórki lub inne tkanki ludzkie. Wyrażono również zaniepokojenie możliwością przymusowych testów genetycznych i ewentualnej selekcji dzieci ze względu na choroby genetyczne. Taka selekcja narusza ludzką godność. Zaś obowiązkowe testy genetyczne rodzą pytania natury etycznej o prawo do samostanowienia dawcy i biorcy.
Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej zaznacza, że decyzje etyczne państw członkowskich UE muszą być respektowane. Państwa członkowskie muszą mieć możliwość regulowania kwestii związanych z życiem w oparciu o własne zasady etyczne. Także wówczas, gdy odbiegają one od przepisów przyjętych przez Parlament Europejski.
Źródło: marsz.info, opoka.org.pl